chrome firefox opera safari iexplorer

Відсьогодні день стає довшим

17 грудня 2016 о 10:22

У народному календарі 17 грудня – Варварин день. У народі про цей день казали: «Варвара від ночі украла, та до дня причепила», бо день потихеньку починає прибувати.

Чи довго простоять морози, скаже дим з труби: якщо дим стовпом йде, то тепла не чекати, а якщо до землі прибивається, то скоро буде відлига.

Прикмети цього дня:

  • Яка погода на Варвари, така й на Різдво.
  • Якщо до цього дня сніг не випав — зима буде теплою, а як з'явиться — довгою і холодною.
  • Ясна Варвара до морозу.
  • Дерева в інеї — урожай на фрукти.
  • Якщо горобці збираються на деревах і цвірінькають, то буде тепла зима.
  • Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
  • Варвара мости мостить, Сава (18 грудня) цвяхи гострить, а Микола (19 грудня) забиває.
  • Тріщить Варюха, бережи ніс і вухо!

17 грудня – 352-й день року (у високосний рік). До Нового року залишилося 14 днів.

Розділи: Довкілля

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...