chrome firefox opera safari iexplorer

Чому Росія ворог олімпізму?

08 січня 2017 о 18:10

Батько сучасного олімпійського руху П`єр де Кубертен у своєму головному світоглядному творі «Ода спорту» чітко визначив принципи сучасного олімпізму.

Серед найважливіших — це принцип справедливості: «О спорт! Ти — справедливість! Ти вказуєш прямі, чесні шляхи для досягнення мети, поставленої в житті». Чи не менш суттєвий принцип чесності та благородства: «О спорт! Ти — благородство! Ти нагороджуєш лаврами лише тих, хто боровся за перемогу чесно, відкрито, безкорисно».

Отож, «допінгова державна політика» Росії є прямим порушенням і, власне, антитезою олімпізму.

Нагадаю й про не менш важливий документ — «Олімпійську хартію», що нині діє в редакції 9 вересня 2013 року. Вона визначає, що метою олімпійського руху є становлення спорту на службу гармонійного розвитку людини, щоб сприяти створенню мирного зуспільства, що піклується збереженням людської гідності. У цьому випадку Росія, як країна-агресор, теж поставила себе поза олімпійським рухом.

З огляду на факти порушення світоглядних і базових принципів олімпійського руху, Росія повинна бути виключена із міжнародного олімпійського руху та, відповідно, позбавлена права не лише на участь в Олімпіадах, а й на проведення міжнародних змагань, як мінімум, із олімпійських видів спорту. Це стосується як футболу, так і біатлону, чи інших видів спорту.

Доки Росія діє проти ідеології олімпізму, олімпійський світ мусить бути проти Росії!

Микола Томенко, Віце-президент НОК України, почесний президент Федерації біатлону України Микола Томенко

 

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути