chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться премія імені Грушевського

19 січня 2017 о 10:03

Кабінет Міністрів України 18 січня схвалив проект закону України "про внесення зміни до статті 11 закону України «про державні нагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського — за кращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

Про це повідомляє 112.ua, посилаючись на прес-службу уряду.

Відповідно до законопроекту, премія буде присуджуватися у двох номінаціях: за краще наукове і краще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії буде визначатися щорічно Президентом України.

«Введення цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам'яті українського народу. А також буде сприяти підвищенню престижу наукових і науково-популярних робіт з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулювати підвищення якості наукових і науково-популярних видань з історії України», — зазначає прес-служба.

***
Михайло Грушевський — український історик, громадський і політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918). Член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, член-кореспондент ВУАН і АН СРСР, багаторічний голова Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету (1894—1914), автор понад 2000 наукових праць.

17 червня

Інші дати
Віктор Некрасов
1911 –  український письменник. У 1960–70-ті рр. виступав на захист української культури, проти антисемітизму і переслідувань дисидентів Росії та України, підписав відомий лист 139 діячів науки і мистецтв України до керівництва СРСР з приводу арештів і політичних переслідувань інакодумців. 
Розгорнути
Народився Валентин Бичко
(1912, м.Харків  - 1994) - український поет, перекладач. Автор багатьох книг для дітей, а також  лібрето опер «Перекоп» і «Гайдамаки».
Є книг багато – радісних, печальних. Товстих, тонких, барвистих, наче жар. Але одна – книжкам усім начальник, І звуть її по-простому – Буквар. Із нього слів не вируба сокира, Це маленятам кращий в світі дар, І мова в нім – легка, співуча, щира, Дитячі душі гріє він – Буквар. (Валентин Бичко)
Розгорнути
Народився Володимир Ладижець
(1924, с. Харківці Хмельницької обл. - 1991) - український письменник, журналіст, видавець. Автор повістей, оповідань, романів, публіцистики, збірок віршів для дітей "Ластівки з Карпат", "Орлиний дім" та ін.
Розгорнути