chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться премія імені Грушевського

19 січня 2017 о 10:03

Кабінет Міністрів України 18 січня схвалив проект закону України "про внесення зміни до статті 11 закону України «про державні нагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського — за кращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

Про це повідомляє 112.ua, посилаючись на прес-службу уряду.

Відповідно до законопроекту, премія буде присуджуватися у двох номінаціях: за краще наукове і краще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії буде визначатися щорічно Президентом України.

«Введення цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам'яті українського народу. А також буде сприяти підвищенню престижу наукових і науково-популярних робіт з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулювати підвищення якості наукових і науково-популярних видань з історії України», — зазначає прес-служба.

***
Михайло Грушевський — український історик, громадський і політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918). Член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, член-кореспондент ВУАН і АН СРСР, багаторічний голова Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету (1894—1914), автор понад 2000 наукових праць.

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути