chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться премія імені Грушевського

19 січня 2017 о 10:03

Кабінет Міністрів України 18 січня схвалив проект закону України "про внесення зміни до статті 11 закону України «про державні нагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського — за кращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

Про це повідомляє 112.ua, посилаючись на прес-службу уряду.

Відповідно до законопроекту, премія буде присуджуватися у двох номінаціях: за краще наукове і краще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії буде визначатися щорічно Президентом України.

«Введення цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам'яті українського народу. А також буде сприяти підвищенню престижу наукових і науково-популярних робіт з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулювати підвищення якості наукових і науково-популярних видань з історії України», — зазначає прес-служба.

***
Михайло Грушевський — український історик, громадський і політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917—1918). Член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, член-кореспондент ВУАН і АН СРСР, багаторічний голова Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету (1894—1914), автор понад 2000 наукових праць.

6 лютого

Інші дати
Народився Дмитро Григорович
1883 –  український авіаконструктор, творець першого гідролітака‑винищувача. Спроектував 80 типів літаків (майже 40 з них будувалися серійно), створив потужну школу талановитих учнів, творців авіаційної і космічної техніки.
Розгорнути
Народився Олег Орач (Комар)
(1940, с. Благовіщенка Запорізької обл. - 2005) - український письменник, журналіст, перекладач. Автор низки поетичних збірок, книжок для дітей; упорядник спогадів про Василя Стуса "Не відлюбив свою тривогу ранню".
Розгорнути
Оксани-веснопровісниці, Дороти
Яка Оксана, така й весна. В лютім Дорота заповідає сніги і болота.
Розгорнути