chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні може з'явитися журналістська премія імені Ігоря Лубченка

24 травня 2012 о 10:56

Національна спілка журналістів України вирішила започаткувати низку заходів для увічнення пам`яті колишнього голови Спілки Ігоря Лубченка, який пішов з життя 13 травня 2012 року.

Як повідомляє «Телекритика», НСЖУ вирішила встановити пам`ятник І.Лубченку на Байковому цвинтарі, видати до роковин смерті книгу пам`яті, ініціювати присвоєння імені Лубченка вулицям у місті Київ та Ізюм (Харківська обл.), заснувати премію його імені за кращу публікацію, теле- та радіо матеріал на захист свободи слова, прав та інтересів журналістів.

Також спілка планує заснувати стипендію імені І.Лубченка у Київському інституті журналістики, а щорічно 3 листопада, у його день народження, проводити «круглі столи», творчі вечори та інші заходи, присвячені актуальним проблемам журналістики.

Як повідомляв УНІАН, заслужений журналіст України І.Лубченко помер 13 травня 2012 р., на 75-му році життя.

І.Лубченко був головою Національної спілки журналістів України протягом останніх 15 років – до квітня 2012 року.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути