chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — друга у Європі за темпами поширення ракової патології

27 лютого 2017 о 15:55

Згідно зі статистичними даними, за останніх 100 років за рівнем захворюваності та смертності в світі онкопатологія перемістилася із десятого на друге місце, поступаючись лише хворобам серцево-судинних систем. Про це повідомив головний лікар МЦ «Клініка Спіженка» Антон Шкіряк на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у ВООЗ констатують, що кожного року на рак починають хворіти близько 10 млн осіб.

«Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення ракової патології. Щорічно в Україні понад 170 тис. чоловік дізнаються, що вони онкохворі. Щороку від раку помирають близько 90 тис. осіб, з них — 37% люди працездатного віку. Щодня в Україні захворюють раком 470 людей, з них гинуть — 250. Щогодини в Україні реєструється понад 20 нових випадків захворювання, а 10 жителів України помирають від раку.

Злоякісні новоутворення в Україні вражають кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку. Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 3% щороку і рак, на жаль, молодіє», — розповів він.

Також, А.Шкіряк повідомив, що середня тривалість життя українців на 10—20 років нижча, ніж в країнах Заходу.

«Захворюваність на рак істотно зростає після 50 років. І далеко не кожен українець доживає до так званого «свого раку», вмираючи від інших причин», — зауважив він.

Нагадаємо, фахівці переконують, що для ефективної боротьби із онкозахворюваннями в Україні необхідно створити єдиний медичний простір профілактики та раннього виявлення ракових захворювань.

Однак, наразі в Україні не існує єдиної системи профілактики онкозахворювань.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути