chrome firefox opera safari iexplorer

Google запустив віртуальний тур дерев'яними церквами Карпатського регіону

18 квітня 2017 о 13:58

Компанія Google запустила віртуальний тур унікальними дерев'яними церквами Карпатського регіону, внесеними до світової спадщини ЮНЕСКО.

У партнерстві з Міністерством культури України, компанія оцифрувала зображення вісьмох дерев'яних церков і створила спеціальний сайт «Дерев'яні Церкви Карпатського Регіону», де можна дізнатися більше про кожен з храмів, а також прокласти до них маршрути на Google Картах, повідомляє Zaxid.net.

3D-тури всіх цих церков є доступними і в режимі Street View на Картах Google.

«Віртуальний тур перенесе вас в саме серце Карпат і дасть можливість познайомитися з унікальною архітектурою стародавнього українського мистецтва, шедеврами європейського будівництва культурної спадщини ЮНЕСКО. За допомогою зручної навігації і голосового супроводу ви можете дізнатися цікаві факти про старовинні церкви в українському регіоні Карпат. Пориньте в атмосферу минулих століть завдяки технології віртуальної реальності», — повідомляють у компанії Google.

Всього до списку дерев'яних церков Карпатського регіону ЮНЕСКО включено 16 церков — вісім з яких розташовані в Україні і вісім у Польщі. Церкви можна розділити на чотири типи архітектури: гуцульський (Україна), галицький (чотири в Україні та дві на території Польщі), бойківський (дві в Україні і одна в Польщі) і лемківський (всі п'ять на території Польщі).

Завдяки 360-градусним панорамам можна не тільки оглянути будівлі церков зовні і погуляти по навколишній території, а й зайти всередину і помилуватися інтер'єром і старовинними іконами. Zaxid.net

На сайті «Дерев'яні церкви Карпатського Регіону України» можна зробити віртуальну екскурсію вісьмома автентичними дерев'яними церквами українських Карпат.

Серед них: Церква Вознесіння Господнього, Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область; Церква Зішестя Святого Духа, Потелич, Жовківський район, Львівська область; Церква Зішестя Святого Духа, Рогатин, Івано-Франківська область; Церква Пресвятої Трійці, Жовква, Львівська область; Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Нижній Вербіж, Коломийський район, Івано-Франківська область; Церква Святого Архангела Михаїла, Ужок, Великоберезнянський район, Закарпатська область; Церква Святого Юра, Дрогобич, Львівська область; Церква Собору Пресвятої Богородиці (Святого Дмитра), Матків, Турківський район, Львівська область.

24 січня

Інші дати
Народився Іван Бутенко
(1854, Херсонщина – 1891) – український оперний співак (бас). Виконавець партій Тараса («Тарас Бульба»), Руслана («Руслан і Людмила»), Пимена («Борис Годунов»), Мефістофеля («Мефістофель») та ін.
Розгорнути
Народився Станіслав Людкевич
(1879, м. Ярослав, Польща - 1979) - український композитор і педагог. Автор кантат і хорових  композицій на твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Максима Рильського.
Розгорнути
Народився Остап Нижанківський
(1863, с.Малі Дідушичі Львівської обл. - 1919) - український композитор, диригент. автор хорових творів, пісень на вірші Т. Шевченка. Засновник і диригент товариства "Боян".
Розгорнути
Народився Юрій Покальчук
(1941, м. Кременець Тернопільської обл. - 2008) - український письменник, перекладач, літературознавець. Автор оповідань, повістей, романів, літературно-критичних праць.
Розгорнути

Новини Дивитися всі