chrome firefox opera safari iexplorer

Українські хірурги створили новий тип серцевого клапана

24 квітня 2017 о 13:40

Українські фахівці розробили абсолютно новий тип серцевого клапана з нітінола, сконструйований за принципом Геймліха, який дозволить здешевити операції з імплантації в десятки разів.

Про це розповів глава Центру дитячої кардіології і кардіохірургії (ЦДКК) професор Ілля Ємець, повідомляє Укрінформ з посиланням на ZN.UA.

За словами професора, сьогодні виготовленням нітінолових конструкцій займаються фахівці Інституту металофізики ім Курдюмова.

"Нітінол — це сплав нікелю і титану, що володіє «ефектом пам'яті форми (ЕПФ). Тобто він може відновлювати задані параметри при нагріванні, наприклад, знаходячи форму ажурної конструкції всередині судини. Нині широкої доступності методу перешкоджає його дорожнеча. Вартість операції в мюнхенській клініці становить як мінімум 40 тис. євро, причому левова частка цієї суми припадає на високотехнологічний імплантат», — розповів фахівець.

За словами Ємця, впровадження виробництва клапанів у профільних установах НАН дозволить в десятки разів здешевити операцію. «Спільно з вченими НАН України ми обговорюємо питання створення медико-інженерного центру», — зазначив він.

Професор також розповів про інновації українських хірургів – абсолютно новий тип серцевого клапана.

«Назвали його геймліх (за прізвищем німецького вченого, який розробив оригінальний регулюючий клапан для трубопроводів, котрими проходять рідини). Сталося так, що у нас просто не було виходу. Дитина дуже маленька, і потрібно або пересаджувати серце, або вона просто помре. І тоді ми застосували серцевий клапан, сконструйований за принципом Геймліха... Нещодавно мене запросили представити цей досвід на щорічному конгресі кардіохірургів в Лондоні. Нашим винаходом зацікавилися також мюнхенські колеги», — зазначив Ємець.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути