chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчені розробили унікальний скальпель

25 червня 2012 о 12:34

Вчені Національного авіауніверситету і Аерокосмічного інституту розробили рідинний струменевий скальпель, який дозволить при операціях на печінці, шлунку, а також при видаленні злоякісних пухлин, практично не пошкоджувати судинну систему.

За словами вчених, скальпель вже успішно пройшов випробування на тваринах, пише газета Сегодня. «В апараті, призначеному для проведення операцій на внутрішніх органах людини, реалізована так звана струменева технологія», — розповів один з авторів новинки, науковий керівник проекту професор Віктор Бочаров.

За його словами, вона використовується в авіапромисловості, а тепер і в медицині. Під впливом високого тиску нем'язові тканини видаляються практично без пошкоджень судинної системи, тобто при мінімальній крововтраті.

Після сертифікації прилад хочуть запустити в серійне виробництво. Директор центру хірургії професор Володимир Скиба каже, що скальпель краще західних аналогів — він надійний, економічний і багаторазового використання.

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути