chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Київській фортеці стартує IV Міжнародний фестиваль історичного кіно

06 квітня 2017 о 12:52

7-9 квітня у Київській фортеці відбудеться IV Міжнародний фестиваль історичного кіно, співорганізаторами якого вже вчетверте виступають ГО «Міжнародний соціально-культурний проект «Джойфест» і НІАМ «Київська Фортеця».

Організатори нагадують, що перший фестиваль історичного документального кіно відбувся у Київській фортеці 28 червня 2014 року. Він був одноденним, і на ньому було представлено роботи тільки українських кінематографістів про історію України, починаючи з 17-го століття і закінчуючи подіями сьогоднішнього дня. Другий фестиваль вже став триденним та міжнародним. На третьому фестивалі, крім документального історичного кіно, також було представлено художні історичні фільми.

У цьому році фестиваль історичного кіно починає крокувати Україною: в квітні відбудуться перші покази фестивальних фільмів у м. Суми.

«Сподіваємось, що Суми – перше, проте далеко не останнє місто в Україні, яке прийме до себе в обійми Міжнародний фестиваль історичного кіно, — каже координатор фестивалю Інна Гончарова. – Сумчани самі звернулись до нас з ініціативою розширення географії нашого фестивалю, і ми залюбки погодились. Тепер працюємо над тим, щоб фестивальні покази поступово відбулись в усіх регіонах країни».

Відкриття фестивалю — 7 квітня о 17:00.

ПРОГРАМА день відкриття 7 квітня

17.00 Відкриття IV Міжнародного фестивалю історичного кіно в Київській фортеці

17.05 А якщо б… Художній фільм. Фільм Ольги Динникової, Цюріхський університет мистецтв. Дев`ятирічна Олена на вихідних у батька. Її батьки розлучились, коли вона була зовсім маленькою. Через пияцтво батька Олена збігає з дому. Починається її подорож нічною Ригою 90-х – назад, до мами. Показ: Shnit International Shortfilmfestival, Bern (2015), SWIKOS Short Film Festival, Basel (2015) — Best Actor for Sofija Stavinskaya, Internationale Kurzfilmtage Wintethur (2015), Flensburger Kurzfilmtage (2015), Filmfest Dusseldorf (2015), Filmfestival Max Ophuls Preis, Saarbrucken (2016), FICAE Festival Internacional de Cortometrajes y Arte sobre Enfemedades (2016). Швейцарія, 2015, 15 хв. Конкурсний показ

17.25 Литовський стяг. Фільм Вітауса В. Ландсбергіса. Про боротьбу литовських партизан за незалежність Литви. Документальний, Литва, 1 год. 21 хв. Конкурсний показ

19.00 Моя бабуся Фанні Каплан. Режисер Олена Дем`яненко. Художній фільм, Україна, 2016 рік, 110 хв. Позаконкурсний показ

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути