chrome firefox opera safari iexplorer

Біля могили Шевченка варто нарешті заборонити політичні мітинги і виставку партійних прапорів, — Томенко

22 травня 2017 о 13:24

Про це сказав лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко сьогодні під час урочистого закриття фестивалю «Кобзар єднає Україну» та вручення нагород переможцям на Тарасовій горі у Каневі. 

«Після Революції гідності в Україні у справі пошанування Тараса Шевченка змінилося те, що НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЯ!, — сказав М. Томенко. — У березні цього року вже вчетверте Україна відзначала день народження Великого українця, а у травні вже вчетверте пошановувала його повернення в Україну – БЕЗ очільників української держави». 

«Тобто, досі жоден з них не побував ні на батьківщині, ні на місці поховання Тараса Шевченка», — зауважив Микола Томенко. 

«Але найбільше обурює те, що в такий святий для кожного українця день, традиційна проща до Шевченка, якою ми сьогодні пройшли від Успенського собору до могили Т. Шевченка, завершується незбагненним для мене дійством: на Тарасовій горі представники різних політичних партій штовхаються і чубляться між собою, щоб просунути до могили Шевченка свої партійні прапори, а другий ешелон чиновників і депутатів, які зазвичай нічого не зробили ні для памʼяті Шевченка, ні для популяризації його творчості, борються за те, щоб, стоячи на його могилі, проголосити черговий банальний політичний спіч…», — зауважив М. Томенко. 

«Тож, може, доживемо до того часу, коли на Чернечій горі біля могили Тараса Шевченка не будуть розгортати партійні прапори і проводити політичні мітинги та концерти?», — сказав він. На його думку, у цьому місці мусять говорити священики і сам Шевченко. 

«Тут можна зрозуміти звучання творів Шевченка, що мають світоглядне значення для українців, і можна зрозуміти молитву. Решту, особливо те, що повʼязане з політикою, зрозуміти не можна», — підсумував Микола Томенко.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути