chrome firefox opera safari iexplorer

Памʼятник Шевченку повернув у Лавру український дух, памʼятник Острозькому поверне європейський досвід

23 травня 2017 о 17:28

Виступаючи сьогодні у Національному Києво-Печерському заповіднику на відкритті масштабної виставки, присвяченої династії князів Острозьких, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко сказав, що вже можна підвести попередні підсумки дворічної роботи над спільним українсько-литовським проектом відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому в Успенському соборі на території Києво-Печерської лаври.

«Ми вже пройшли найскладніший підготовчий і творчий етап. Тепер у Києво-Печерському заповіднику можна побачити макет памʼятника князю Острозькому, що буде відтворений в Успенському соборі, у масштабі 1:5, який буде експонуватися пізніше також у Литві під час відкриття «Днів України у Литві», — повідомив Микола Томенко.

«Залишилося лише залучити відповідну кількість коштів до цього проекту та почати роботу над виготовленням власне памʼятника. І тут українська сторона має бути такою ж активною, як і Литва, де цей проект підтримується на рівні президента і уряду… У нас же він підтримується поки що на рівні колективу Національного Києво-Печерського заповідника та нашого Фонду «Рідна країна», — зауважив М.Томенко.

Він наголосив, що цей проект є надзвичайно важливим.

«Нагадаю, Костянтин Острозький – один із найвидатніших полководців XVI ст., багаторічний великий гетьман литовський князівства Литовського, який у 1514 році на чолі обʼєднаного європейського війська у битві під Оршею розгромив 40-тисячне військо Московської держави, а родина Острозьких свого часу багато прислужилася до європеїзації освіти, науки та культури в Україні. Тому, реалізувавши у 2014 році наш проект щодо встановлення памʼятного знаку Тарасу Шевченку на місці, де він у 1846 році створив сепію із зображенням Церкви Всіх Святих, ми почали повертати у Лавру український дух. А реалізацією проекту з відновлення надгробного памʼятника Костянтину Острозькому в Успенському соборі ми повернемо у Лавру і європейський досвід», — підсумував Микола Томенко.

«Рідна країна»

30 грудня

Інші дати
Народився Святослав Гординський
(1906, м. Коломия Івано-Франківська область – 1993) – український поет, художник, графік, мистецтвознавець, громадський діяч. Автор зіброк «Барви і лінії», «Буруни», «Слова на каменях», «Сурми днів», «Перший вал» та ін. Автор мозаїк і розписів понад 30 українських церков за кордоном (собори у Вінніпезі, Мельбурні, Мюнхені, Римі).
«Мене цікавили й інтригували нові форми мистецтва. Я почав поволі усвідомлювати собі, що нові форми можна добре поєднувати з мотивами українського народного мистецтва і кілька моїх графічних праць, які я подав на французькі виставки, були успішні…». (Святослав Гординський)
Розгорнути