chrome firefox opera safari iexplorer

Про «пряму демократію» в Україні, або Як визначати тарифи та податки на всеукраїнських референдумах?!

16 вересня 2017 о 12:36

Вчора мусив політкоректно пояснювати своїм студентам ідеї «прямої демократії» та «референдумів про податки і тарифи», які Саакашвілі озвучив у Чернівцях.

Нагадав, що у відповідності до статті 74 Конституції України «Референдум не допускається щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії». Це загальне правило для абсолютної більшості демократичних країн.

Звичайно, на місцевому референдумі і дешевше, і коректніше запитати мешканців громади і стосовно бюджетних пріоритетів і стосовно витрат бюджету. Проте, за часів Януковича було «ліквідовано» законодавство щодо механізму проведення місцевих бюджетів.

Стосовно всеукраїнських референдумів, то в Україні діє відповідний закон, але в так званій «версії Януковича» і до того ж, він вже кілька років розглядається в КС на предмет відповідності Основному Закону.

Отож, для реалізації ідеї «НАРОДНОГО» визначення тарифів чи податків на всеукраїнських референдумах необхідно не лише внести зміни до закону, а й ЗМІНИТИ 74 статтю Конституції.

А для цього (так, для інформації) необхідно два голосування в 226 і 300 голосів, а потім ЗАТВЕРДЖЕННЯ НА РЕФЕРЕНДУМІ. Оскільки, стаття 156 вимагає для розділів «Загальні засади» та «Вибори. Референдум» саме таку складну процедуру конституційних змін!

Отож, прохання до колег Саакашвілі: проконсультуйте його у питаннях конституційного права України, бо перед студентами «якось невдобно»…

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути