chrome firefox opera safari iexplorer

Село із Закарпаття потрапило до міжнародного туристичного маршруту

30 листопада 2017 о 09:00

У центрі закарпатського села Велятино, що в Хустському районі, встановили незвичайну мармурову скульптуру.

Статую було створено під час IV Міжнародного скульптурного симпозіуму, що відбувавсяв замку Сент-Міклош в Чинадієво Мукачівського району, повідомляє Mediakhust.

За умовами заходу, автор повинен був подарувати скульптурний витвір будь-якому населеному пункту – скульптор Іван Дем’ян вирішив прикрасити своєю роботою рідне село Велятино.

Скульптура – символічне зображення вчительки. За словами автора, йому хотілося увічнити в камені саме педагога, бо, на його переконання, вчителі дають дорогу в життя кожному і заслуговують на повагу з боку суспільства.

Під час урочистого відкриття композиції, організатор скульптурного симпозіуму Петро Матл заявив, що відтепер село включене до Міжнародного скульптурного туристичного маршруту.

Як повідомляє Zruchno.Travel, Велятино – не перший населений пункт, який став частиною масштабного проекту – Міжнародного скульптурного туристичного маршруту.

«Уже після другого симпозіуму ми почали створювати карту так званого скульптурного шляху, аналогічного, наприклад, винному шляху Закарпаття. Спочатку на цій карті був представлений тільки Берегівський район, але в подальшому шлях став розвиватися і вже навіть вийшов за межі області. Одна зі скульптур, виготовлених на попередніх симпозіумах, встановлена в місті Стрий на Львівщині і ще одна – в селі Тарпа в Угорщині. Але більшість скульптур все ж встановлюється в закарпатських селах», — розповів про проект Матл.

Розробники маршруту впевнені, що він допоможе розвивати зелений туризм, популяризувати закарпатські мальовничі села.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...