chrome firefox opera safari iexplorer

Укргідрометцентр оголосив штормове попередження відразу в 11 регіонах

26 січня 2018 о 10:22
Синоптики прогнозують похолодання до мінус 23 градусів уночі на півночі та у центральній частині країни, а також хуртовини та ожеледицю.
Станом на зараз в Україні все ще залишалися знеструмленими 69 населених пунктів у 5 областях: найбільше від вітру постраждали Одеська та Черкаська області.
А ось зі снігом найбільш складна ситуація склалася на Запоріжжі, де зі снігового полону рятувальники ДСНС визволили 780 людей та 360 легковиків, а також на Дніпропетровщині, де, окрім 200 приватних автомобілів, із заметів довелося витягувати дев’ять машин «швидкої допомоги».
На даний час обмежено рух великогабаритного транспорту на трасах Р-37 Енергодар — Василівка — Бердянськ (довжина 76 км), М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ (довжина 44 км) та Т-0811 Веселе — Новобогданівка (довжина 36 км).
На цих ділянках шляхів працює спеціальна техніка й бригади рятувальників. Крім того, обмежено рух транспорту на південно-об’їзній дорозі міста Дніпро.
Сильні снігопади порушили звичний ритм життя людей і на півдні України: Херсонщину, Миколаїв та Одесу завалило снігом. Морози (від -10 до -18 градусів уночі) змусили керівників навчальних закладів прийняти рішення про продовження терміну зимових канікул.
У багатьох містах України через холоди закривають навіть виші, щоб заощадити на оплаті рахунків за опалення, а студентів — переводять на дистанційну форму навчання.
Така практика, до речі, обумовлена також розвитком технологій, коли для отримання нових знань абітурієнти можуть користуватися перевагами зв’язку через iнтернет.
Істотне погіршення погодних умов торкнулося і сходу України: на Донеччині та Луганщині пару днів тому пройшов крижаний дощ, а зараз снігові замети вже досягають позначки у 70 сантиметрів!
За словами синоптиків, рясні снігопади в 2018 році на 30 відсотків перевищили середньомісячну норму  та завдають безліч проблем місцевим комунальним службам.
На дорогах різко зросла кількість ДТП, а під кабінетами медиків у лікарнях вишикувалися довгі черги з хворих пацієнтів.
Відзначимо, що зимовий циклон прийшов до України з Європи, де вже накоїв біди у Німеччині та Нідерландах, змусивши чиновників терміново закривати аеропорти та закликати своїх громадян залишатися вдома або користуватися громадським транспортом.
Зараз подібна ситуація склалася й у нашій країні, хоча синоптики обіцяють, що до серйозних катаклізмів природи справа не дійде.
Сувора зимова погода затримається в Україні аж до початку весни, хоча буде мінливою: різкі похолодання чергуватимуться з невеликими потеплінням.
Наприкінці січня підвищення температури повітря до п’яти градусів тепла синоптики прогнозують уже з 28 числа, а от у лютому найбільші морози очікуються до Дня святого Валентина.
На період похолодання зросте й кількість опадів: дощ чергуватиметься зі снігом, але рівень морозів буде дещо нижчим, аніж у січні.
Найбільше похолодання традиційно очікується на півночі та у центральній частині України, де температура повітря вночі опуститься до 10 градусів нижче нуля.

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути