chrome firefox opera safari iexplorer

Фільм про ідеальне місто Жовкву покажуть вже цієї неділі

23 лютого 2018 о 13:56

Цієї неділі о 16.30 «Рідна країна» та телеканал ZIK запрошують до перегляду фільму про Жовкву -  унікальне місто з ідеальними пропорціями.

Гостей міста з першого погляду вражає міська площа Ринок. Для здійснення містобудівного задуму були запрошені зі Львова відомі архітектори італійського походження, які втілили принесені ідеї італійського ренесансу.

linetime.com.ua

 linetime.com.ua

Закладений засновником Жовкви С.Жолкевським у 1594 р.,замок будувався до 1606 р. Павлом Щасливим. Сьогодні в замку працює декільки музеїв: музей-кузня, гетьманська зала, музей «Ідеальне місто».

gH6JHymM5AY

Святині міста поєднали в собі різні релігії. Зокрема, костел Святого Лаврентія закладеному полоненими турками За кількістю і значимістю поховань видатних діячів Польської держави костел часто називають «Малим Вавелем». Його дзвіниця отримала назву «малої Пізанської вежі» (трохи перехилена).

panoramio.com

 panoramio.com

Монастир отців Василіян (Храм серця Христового) славиться своїми розписами.

ua.igotoworld.com

 ua.igotoworld.com

Тут можна побачити унікальні фрески — на стелі зображена політична і релігійна історія України.

JRwUTvC6s30

А також тільки тут є фреска Ісуса Христа у вишиванці.

Також в місті є дерев`яна церква Святої Трійці.

photographers.ua

 photographers.ua

В ній знаходиться п’ятиярусний іконостас, що налічує приблизно 50 ікон, створений майстрами Жовківської школи малярства та різьби Івана Рутковича на початку XVIII ст.

mapio.net

 mapio.net

Ви дізнаєтесь, чому місто досі називають «ідеальним», в якому соборі можна побачити унікальні фрески святих у вишиванках та яку роль відіграло місто у європейському виборі України.

Це та набагато більше дивіться вже в неділю. А коротку версію фільму ви можете переглянути просто зараз.

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути