chrome firefox opera safari iexplorer

Радовниця 2018: якого числа відзначається і що це за свято

11 квітня 2018 о 16:11
unian.ua

Коли поминальні дні у 2018 році в Україні, як обчислюється день Радовниці, що це за свято, яких традицій і ритуалів дотримуються люди у батьківський день.

Якого числа поминальний днь у 2018 році і що це за свято 

Число Радовниці безпосередньо залежить від дати святкування Воскресіння Христового. Через дев'ять днів після Великодня, у вівторок, православна церква відзначає Радовницю — Великдень для померлих. Цього дня поминають покійних родичів.

Радовниця в 2017 році припадає на 17 квітня.

Саме слово Радовниця означає згадування про померлих, а також радість від долучення їх до вічного життя і перемоги над смертю через смерть і воскресіння Ісуса Христа. В різних куточках країни Радовниця також має назву Проводи, Поминки, Батьківський день тощо.

Радовниця: традиції поминального дня

Починаючи з Радовниці у церквах поновлюється спів літії по покійним, який не проводився від Великого четверга.

У багатьох місцях вважалося, що у Великодній період тільки після настання Радовниці можна поминати померлих близьких, оскільки саме цього дня вони вперше розговляються після Великодня.

Крім того, після Радовниці знімається заборона на миття в лазні, якої дотримувалися до цього періоду також із Чистого четверга.

У християн в цей період існує давній слов'янський звичай. Вони проводять більшу частину поминального дня на кладовищі. У Радовницю люди відвідують могили померлих родичів.

Прийнято приносити квіти і вінки на поминальні дні, а також свічки, великодні паски, крашанки та інші частування і здійснювати поминальну трапезу. Частину приготовленої їжі віддають бідним на спомин душі.

Церква засуджує народний звичай поминання родичів міцними алкогольними напоями, вважаючи його язичницьким.

Вирушаючи на кладовищі, не забувай, що для християн поминання померлих полягає, перш за все, не в трапезі на їхніх могилах, а в донесенні до них радісної звістки про світле Христове Воскресіння.

За народними прикметами, на Радовницю обов'язково дощить, і хоча б одна крапля впаде на землю. Вмитися дощовою небесною водою в православні поминальні дні — на щастя і молодість.

Джерело: tochka.net
Розділи: Традиції

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути