Згідно з даними Держстату, на кінець минулого року «справжні» доходи громадян України, із врахуванням зростання цін, побільшали лише на 6 %, незважаючи на те, що в країні двічі підіймали «мінімалку». При цьому, реальні доходи були навіть меншими, ніж витрати.
Більше 50 % середньостатистичний українець витрачає на продукти харчування, які за рік встигли подорожчати на 13 %, на ЖКП йде 15 % «зарплати», а чверть заробітку залишається на нехарчові «потреби», пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ВВС.
За рік купити хліба з молоком стало дорожче на 41 %. А якщо додати до цього «набору» десяток курячих яєць, які подорожчали практично вдвічи, то «базовий набір» вже не виглядає таким «доступним». Борщовий «комплект» також подорожчав на 45 %. А ось традиційний український продукт — сало — підскочило у ціні одразу аж на 75 %.
У той же час, незважаючи на тотальне здорожчання, скажімо, кількість дорогих авто на дорогах країни зашкалює.
Експерти пояснюють, що у III кварталі минулого року сукупний показник тіньової економіки країни становив, щонайменше, третину ВВП.
Ще одним поясненням життя, невідповідного до статків, можуть бути доходи, які українці отримують у інших країнах.
Нагадаємо, лише обсяг перерахувань додому з Польщі українських заробітчан зріс більше ніж в півтори рази, перевищивши 100 млрд грн у еквіваленті.