chrome firefox opera safari iexplorer

Заява Незалежної медіа-профспілки України щодо звільнення голови первинного осередку НМПУ

05 квітня 2018 о 16:38
stv.detector.media

Незалежна медіа-профспілка України вважає дії керівництва НСТУ щодо звільнення з роботи голови первинного осередку НМПУ на Національній суспільній телерадіокомпанії України Інни Артемчук такими, що суперечать нормам Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», в якому, зокрема, зазначено, що: «Звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства, установи, організації (у тому числі структурних підрозділів), його керівників, профспілкового представника (там, де не обирається виборний орган профспілки), крім додержання загального порядку, допускається за наявності попередньої згоди виборного органу, членами якого вони є, а також вищестоящого виборного органу цієї профспілки (об’єднання профспілок)», – адже медіа-профспілка не надавала такої згоди!

Крім того, Незалежна медіа-профспілка України вбачає в таких діях менеджменту Суспільного мовника ознаки помсти голові первинного осередку НМПУ І. Артемчук, яка відстоювала трудові і соціальні права членів медіа-профспілки – працівників підрозділів НСТУ та не погоджувала подання на їх звільнення.

Починаючи з червня 2017 року НМПУ неодноразово зверталась до Правління та Наглядової Ради НСТУ з проханням розпочати діалог щодо запланованої «реструктуризації» Суспільного мовлення та пов’язаної з цим кадрової політики ПАТ НСТУ. На жаль, всупереч проголошеним заявам щодо Місії Суспільного мовника і, зокрема: «Налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності», подібного діалогу з медіа-профспілкою так і не відбулось. Натомість, розпочалось тотальне вивільнення співробітників НСТУ, в тому числі і членів профспілки, незважаючи на офіційно подані заперечення НМПУ.

Незалежна медіа-профспілка України наголошує, що ігнорування вимог трудового законодавства під час вкрай важливої для держави справи становлення НСТУ є неприпустимим не лише з правової точки зору, але і дає підстави вважати, що процес створення Суспільного мовлення далеко не у всьому відповідає європейським стандартам.

Комітет НМПУ

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі