chrome firefox opera safari iexplorer

Найдовший будинок у світі знаходиться у Луцьку

07 травня 2018 о 16:33
uamodna.com

Житловий будинок в українському місті Луцьк, розташований на проспекті Соборності та вулиці Молоді, жартома називають Великою китайською стіною. Це найдовший житловий будинок у світі, його довжина становить 1 750 метрів (а з урахуванням відгалужень – 2 775 метрів).

Його побудували в період з 1969 по 1980 роки архітектори Василь Маловиця і Ростислав Метельницький. Будівля споруджена у формі стільників і об’єднує 40 будинків різної поверховості – від 5 до 9 поверхів. Усього в будинку 120 під’їздів.

Новосели спочатку плуталися і часто-густо помилялися під’їздом, але коли двори озеленили та посадили квіти на клумбах, мешканці почали орієнтуватися по них.

Цікаво, що багато жителів навіть не підозрюють, що живуть у найдовшому будинку в світі, тому що про це їм ніхто не розповідав.

Очевидно, місцевому самоврядуванню варто було б прикріпити табличку, щоб зробити з цього дому справжню пам’ятку. Адже багато туристів напевно хотіли б особисто переконається в тому, що цей будинок має довжину майже два кілометри.

Джерело: uamodna.com

Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути