chrome firefox opera safari iexplorer

Громадський рух “Рідна країна” продовжує боротьбу проти “курячої мафії”

29 червня 2018 о 16:54

Віче проти побудови на Чигиринщині птахофабрик ПАТ “Миронівський хлібопродукт” зібралося сьогодні в центрі Чигирина. Громада прийшла висловити свій рішучий спротив зведенню понад сотні пташників на 2 мільйони “курячих голів” у цій місцевості.

Біля Будинку культури зібралося більше сотні активних чигиринців. Багато людей із району. Лідія Михайлівна Коваленко приїхала на віче з Топилівки з усією родиною.

“У нас у селі всі проти цих пташників. Курятники знищать наше довкілля. Не віримо, що дадуть робочі місця і гроші в бюджети. Тільки видавлять людей. Ні води не буде, ні чистого повітря для дітей”, – впевнена жінка.

Те, на чиєму боці чигиринська влада, продемонстрував сьогодні і той факт, що учасникам віча в Будинку культури відмовили у наданні електроенергії для заходу.

За словами лідера політичної партії “Громадський рух “Рідна країна” Миколи Томенка, який у День Конституції приїхав підтримати чигиринців у їхньому захисті своїх прав, без громади жодне рішення не повинне ухвалюватися – це принципова позиція.

“Громада має сама себе захищати, обираючи не негідників, а тих депутатів, хто буде разом із людьми. Чому зараз ми не бачимо тут ваших захисників із рад? Тому що депутати з місцевих партій – на зарплатні у Косюка. А вони тут живуть, дихають цим повітрям і п’ють цю воду. Тому я абсолютно переконаний у тому, що порятунок – це простий українець, – сказав Микола Томенко. – Сьогоднішні глитаї і павуки висмоктують із української землі  і влади все, що можна: там – із бюджету, тут – із людей. Захист – у Конституції. У ст.13 чітко написано, що земля, вода, надра, природні ресурси є винятково власністю українського народу. Все, що погіршує ситуацію, не може ухвалюватися президентом чи голова РДА. Є дуже важлива норма, що орендар не повинен зашкодити своєї діяльністю людині і середовищу. Якщо після такої бізнесової діяльності вода в колодязях, як на Канівщині, зникає, а на Чернечій горі немає чим дихати від смороду від виробництва, то хіба це соціально відповідальний бізнес? Треба переконувати людей захищати самих себе. Якщо ми цього не зробимо, ніякий Брюссель і Вашингтон нас не захистить”.

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути