chrome firefox opera safari iexplorer

Громадський рух «Рідна країна» продовжує традиції знаменитої «Просвіти»

21 грудня 2016 о 13:01

Одним із важливих напрямків своєї діяльності Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» вважає місію просвітництва — інформування громадян про справжню суспільно-політичну ситуацію в країні, про досягнення і втрати, про гострі й актуальні проблеми нашого життя, а також пропонує шляхи вирішення цих проблем.

«Ми використовуємо досвід історичного товариства «Просвіта», яке в кінці ХІХ – початку ХХ ст. намагалося насамперед через друковану продукцію донести свою позицію і протистояти антиукраїнським силам. Сьогодні, з огляду на те, що медіа, на жаль, служать владі та своїм власникам, донесення правдивої інформації через своєрідні «просвітницькі бюлетені» є важливим для нас», — розповів лідер руху Микола Томенко.

Він поінформував, що у 2016 році «Рідна країна» випустила вже чотири інформаційних бюлетеня. А у грудні побачила світ чергова газета накладом у 400 000 екземплярів, щоб поінформувати передовсім киян та мешканців Київської області про базові проблеми в українському суспільстві.

«Наш громадський рух виконує функцію, якій мусить приділяти увагу держава. Зокрема, у газетах пропагуються українські традиції і свята, подається інформація про історію перейменувань населених пунктів в Україні, про цікаві факти з життя видатних українців, їхні здобутки тощо», — зазначив Микола Томенко.

Так, в останньому, грудневому, випуску газети «Рідна країна» можна дізнатися, чому Чорнобиль не має лякати і як його можна зробити предметом гордості українців, звідки вигулькнула парадоксальна ситуація під антиукраїнським гаслом «БЕЗВІЗ ЗА УМОВИ БЕЗЛІСУ», а також — цікаві факти про Святого Миколая та наші різдвяні традиції.

В електронному варіанті газету можна переглянути ТУТ.

«Рідна країна»

15 вересня

Інші дати
Народилася Олена Кульчицька
(1877, м. Бережани Тернопільської обл. - 1967) - український живописець і графік, педагог. Народний художник України. Автор картин "Діти на леваді", "Жнива", "Бабуля", "Діти з свічками", серії акварелей, офортів, гравюр на дереві, ілюстрацій до творів М. Коцюбинського, І. Франка та ін.
Розгорнути
Народився Михайло Максимович
(1804 – 1873), український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського національного університету ім.Т.Шевченка.
«Бери, бери скорийш назад Твоє ледаче слово, Коли поваживсь нам сказать: Забудьте рідну мову!» («Юго-западному оратору», 1864)
Розгорнути