chrome firefox opera safari iexplorer

Відбиратимуть майно: нові штрафні санкції для неплатників аліментів

05 липня 2018 о 10:32
rbc.ua

3 липня Верховна Рада ухвалила законопроект, який підвищує відповідальність боржника за несплату аліментів. Він передбачає автоматичний арешт коштів та суспільні роботи. Крім того, за рік заборгованості доведеться заплатити штраф 20% від суми боргу, два – 30%, три і більше – 50%.

«В Україні на відмінно від Європи дійсно є проблеми з аліментами. Люди відмовляються платити їх. Крім того, багато українців працюють неофіційно. Метод „подати до суду і чекати компенсацію“, не завжди спрацьовує. Тому боржників хочуть залякати і примусити платити аліменти», — розповів Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

За новими правилами аліменти дозволили стягувати з майна боржника, який офіційно не працює.

«Наприклад, можна арештувати автівку неплатника і примусово продати її. Таким чином, компенсувати заборгованість по сплаті аліментів. Нова норма розширяє та захищає інтереси тих дітей, кому батьки не хочуть матеріально допомагати», — каже експерт.

На думку адвоката Ростислава Кравця, суттєво нові посилені штрафні санкції не поліпшать ситуацію зі сплати аліментів.

«Зазвичай заборгованість пов'язана не з тим, що особа має кошти і не хоче сплачувати їх. А з тим, що у людей немає грошей, щоб утримувати себе. Тому додаткові штрафні заходи прискорять сплату аліментів тими, хто має кошти. На тих, хто їх немає, нововведення жодним чином не вплинуть. Навпаки — тіньова економіка зросте. Люди не зможуть сплатити борг 100 — 500 тисяч гривень. Для них і тисячу важко компенсувати. Щоб якимось чином зберегти власні кошти, боржники не будуть офіційно працевлаштовуватися», — каже він.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути