chrome firefox opera safari iexplorer

3 грудня: це цікаво знати

03 грудня 2018 о 00:06

«Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю.»
Григорій Сковорода

3 грудня вшановується пам’ять святителя Прокла. Особливою проблемою у минулі часи були дороги, оскільки суха осіння погода уже закінчилась, а санний шлях ще не налагодився, говорили: «Матінка-зима ще снігом дороги не припекла», «Не чекай у цей день від дороги пуття». По погоді 3 грудня наші пращури судили про погоду на 3 червня – якщо піде сніг, то через півроку буде дощ.

За церковним календарем 3 грудня відзначають Передсвято Введення в храм Пресвятої Богородиці та вшановують преподобного Григорія Декаполита; святителя Прокла, архієпископа Константинопольського; преподобного Діодора Юр’єгорського; мученика Дасія; мучеників Євстафія, Феспесія і Анатолія; священномучеників Нирса, єпископа, та Йосипа, учня його, Іоана, Саверія, Ісакія та Іпатія, єпископів Персидських; мучеників Азата, скопця, Сасонія, Феклу, Анну та інших багатьох мужів і жінок, що в Персиді постраждали.

Іменинники 3 грудня:

Анатолій, Іван, Іпатій, Савелій, Григорій, Фекла.

3 грудня народились:

1722 – Григорій Сковорода – український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.

1877 – Степан Рудницький – український географ і картограф, академік. Основоположник української політичної та військової географії.

1897 – Андрій Головко – український письменник. Автор п’єс, сценаріїв, збірок оповідань, повістей та романів «Можу», «Бур’ян», «Мати», «Артем Гармаш» та ін.

1898 – Михайло Кошкін – український радянський конструктор-танкобудівник, начальник конструкторського бюро танкобудування Харківського заводу, де створили славетний танк Т-34.

3 грудня відзначають:

  • Міжнародний день інвалідів.
  • Всесвітній день комп’ютерної графіки (Міжнародний день дизайнерів і аніматорів).
  •  

  • Ханука.

Події 3 грудня:

1932 – Постановою Ради Народних Комісарів УСРР заборонено торгівлю м'ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлі м’яса. Постанова стала однією з причин Голодомору 1933 року.
1976 – у Києві зданий в експлуатацію Московський міст через Дніпро.
1991 – реагуючи на результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, президент СРСР Михайло Горбачов у своєму телевиступі заявив: «Країна в небезпеці, вітчизна в небезпеці».
1992 – Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день Міжнародним днем інвалідів.
2004 – Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані (дії Центральної виборчої комісії визнано незаконними, а протокол ЦВК – недійсним).

Чи знаєте ви, що:

На відміну від багатьох мудреців, Григорій Сковорода не протиставляв душу й тіло, усвідомлюючи, що людина – це поєднання одного та іншого, а відтак вона мусить ставитися однаково дбайливо до обох частин своєї натури.

«…Щоденно підкидай у душу, як у шлунок, слово або вислів», «…те, що побачиш і почуєш, перетворюй у споживний і рятівний сік…». Про спілкування з різними людьми він говорив: «Їжа добра, але що з того, якщо вона не подобається твоєму шлунку».

Сковорода мав неабияку обізнаність з медичними теоріями античних лікарів. Він, міркуючи про здоров’я, радив хлопчикам і юнакам вживати холоднішу, а старим – теплішу їжу, і тлумачив цю думку так: з гарячої їжі розвивається зайва вологість, а звідси – катар, нежить, гній – вологість, згущена жаром.

Плутарх теж вважав причиною всіх хвороб надлишок вологи в тілі: «Хвороба – всяка зараза і запалення не можуть прищепитися, коли тіло холодне, позбавлене слизу і легке, як корок, то зроби його тоншим, скорочуючи надмірну їжу й уникаючи вогню, породженого вином, звідки всі пороки душі, а з останніх, у свою чергу, – всі хвороби тіла».

«Рідна країна»

Розділи: Календар

27 травня

Інші дати
Народився Панас Саксаганський (Тобілевич)
(1859, с. Кам»яно-Костувате, Миколаївська область – 1940), український актор, режисер, драматург і педагог школи М.Кропивницького, корифей українського побутового театру.
«Сцена…— мій кумир, театр — священний храм для мене!» (Панас Саксаганський)
Розгорнути