chrome firefox opera safari iexplorer

Великикй талант маленької дівчинки: «Я малюватиму навіть вночі…»

25 січня 2019 о 12:00
aif.ru

Ця коротенька історія увібрала в себе ціле життя і велику творчість.  Жила у Полтаві дівчинка на ім’я Саша. Коли вона пішла, людям залишилося майже дві з половиною тисячі витворів мистецтва: малюнки, шаржі, вишивки, вироби з намиста, камінчиків і пластиліну, випалювання на дереві…

Потім у багатьох країнах відбулося понад 100 виставок її  робіт.   Про Сашу  зняли п’ять фільмів і написали багато книг. У Полтаві створили музей і назвали її ім’ям дитячу художню школу

«Коли я виросту велика, я неодмінно стану художницею, — говорила Саша. – малюватиму з ранку до вечора. Навіть вночі…»

Саша народилася 1977-го. Малювати почала у три роки. Її тато-художник, уперше побачивши доньчині малюнки, був зачудований її, сказати б, недитячим талантом.

 Батько і донька малювали кожне за своїм робочим місцем. Саша любила малювати під музику. А малювала скрізь: навіть стіни в оселі були розмальовані на відстані, куди сягало дитяче рученя. А ще вона писала вірші, шила іграшки, вишивала, виготовляла поштівки. І дуже багато читала…

Діва Марія, 10 років

У п’ять років дівчинці  поставили страшний діагноз – лейкемія. Щойно біль відступав, Саша малювала – і в лікарні теж. Іще шість літ, відведених їй у нашому світі, маленька художниця  боролася з недугою. І невтомно творила. 

Востаннє опинившись у лікарні, дівчинка якось обвела на аркуші паперу батькову долоню, потім – свою, а вгорі намалювала зірку Сіріус. Двадцять років тому, 24 січня 1989р., маленької художниці не стало.      

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...