chrome firefox opera safari iexplorer

Українська хмаринка над прифронтовим Лисичанськом

11 лютого 2019 о 12:03

Сергій та Олена Тученки мешкають у Лисичанську, що на Луганщині. Точніше, від  2014 року вони мешкають уже не вдвох, а втрьох — зі своїм синочком Максимком. Тоді в місті гриміли постріли, а його вулицями пересувалися танки та БТРи, й мама з малюком переховувалися в підвалі. Потім українські вояки звільнили Лисичанськ від окупантів.   

Максимко трішки підріс, почав пізнавати світ, і батьки вирішили, що зі світом краще й цікавіше спілкуватися українською. Так виникла ідея створити пізнавальні мультики самотужки. Коли вчили цифри, татусь намалював трактора, який їх віз. Згодом з’явилася ціла купа інших сюжетів.  

Придбали анімаційні програми, навчилися ними користуватися. Створили заледве не півсотні мультиків – про тварин, машинки, літери, навіть про державні символи України та про День захисника України.  Фільми розташовують на власному Youtube-каналі «Хмаринка» (від прізвища родини в українському  перекладі). 

Синочка свого Сергій та Олена навчають говорити українською. В краї не так багато українськомовних людей, але  все з часом зміниться, якщо патріотів виховувати змалечку.

Розділи: Суспільство

3 березня

Інші дати
Народився Антін Могильницький
(1811, с.Підгірки Івано-Франківська область – 1873) – український письменник, громадський і політичний діяч, греко-католицький священик.
«Кожний нарід, хоть би дикий, Любить свій родинний край, Любить отцівські язики, Свою мову і звичай». (Антін Могильницький)
Розгорнути
Народилася Наталена Королева
(1888, с. Сан-Педро де Карденья, Іспанія – 1966) – українська письменниця. В своїх творах опрацьовувала історичні та біблійні теми. Автор збірки легенд “Во дні они”, повістей “1313”, “Без коріння”, збірки оповідань “Інакший світ”, повістей “Предок”, “Сон тіні”, “Легенди старокиївські”.
Розгорнути

Новини Дивитися всі