chrome firefox opera safari iexplorer

В музеї Шевченка «Хата на Пріорці» відбулось відкриття відновленої Тарасової криниці

22 травня 2019 о 13:57

В літературно-меморіальному будинку-музеї Шевченка «Хата на Пріорці» відбулось відкриття відновленої Тарасової криниці та упорядкованої території саду. Подія приурочена до Дня пам`яті Тараса Шевченка, який традиційно відзначається 22 травня — в день, коли поета перепоховали в Каневі на Чернечій горі. 

Ініціатор заходу, засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко висловив подяку за активну участь у реалізації чергового Шевченківського проекту Фонду Руслана Голуба, підприємцю Олегу Герасимчуку та ректору НУБІП Станіславу Ніколаєнку.

Ректор НУБІП Станіслав Ніколаєнко та засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко

«Для нас важливо, щоб місця, пов`язані з життям великих українців, були відвідуваними та використовувались для пропагування українського світу. Наш фонд «Рідна країна» вже давно допомагає Шевченківському Києву. Ми допомагали будинку Шевченка, що на Майдані; встановили пам’ятний знак у Києво-Печерській Лаврі, а нині опікуємося місцем, де він жив  протягом двох тижнів під час свого останнього приїзду  до України  в 1859 році. Наша команда вирішила максимально відтворити вигляд території за часу, коли тут жив Тарас. Коли розпочали відновлювати  криницю -  зрозуміли, що це зовсім не легка справа, оскільки час плине, клімат змінюється, вода йде вглиб. Тож аби дістатися води, нам довелося поглибити криницю на 10 метрів. Також ми оновлюємо фруктовий сад, облаштовуємо територію -  щоб усі бажаючі могли на природі послухати лекції про Т.Шевченка та скуштувати фруктів і води  в  його саду.»

Захід також відвідали Народні артистки України Наталя Сумська та Жанна Боднарук. Серед гостей також були відомий вчений-шевченкознавець Сергій Гальченко, декан юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Іван Гриценко та директор Національної бібліотеки для дітей України Алла Гордієнко

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...