chrome firefox opera safari iexplorer

13 квітня – 140 років від дня народження відомого диригента Арнольда Маргуляна

13 квітня 2020 о 06:28
dnevnik.bigmir.net

Арнольд Евадійович Маргулян – талановитий оперний диригент, з чиїм ім’ям в Україні, й зокрема – у Харкові — пов’язані постановки опер «Князь Ігор» О.Бородіна, «Лоенгрін» Р.Вагнера, «Золотий обруч» Б.Лятошинського, «Борис Годунов» М.Мусоргського,  «Чіо-Чіо-сан» Д. Пуччіні та багатьох інших оперних шедеврів. 

А.Е.Маргулян народився у Києві. Навчався грі на скрипці та диригуванню.

 Від 1902 р. працював диригентом оперних труп у  Києві, Харкові, Одесі.

Співпрацював з Ф.Шаляпіним, Л.Собіновим, Н.Єрмоленко та іншими відомими виконавцями. Під керівництвом А.Маргуляна – педагога і диригента з величезними ерудицією, тактовністю, викладацьким обдаруванням — починали  свій творчий шлях талановиті українські оперні співаки І.Паторжинський, М. Литвиненко-Вольгемут, 3.Гайдай.

У 1927—1937 р.р. Арнольд Маргулян очолював Харківський театр опери та балету, викладав вокал у Харківському музично-драматичному інституті.

Від 1937 р. працював у Свердловському (нині Єкатеринбург,Росія) театрі опери та балету. 

Помер у Свердловську 15 липня 1950р.

Народний артист УРСР та РРФСР, лауреат Державної премії.

Відомий оперний співак і хормейстер О.Преображенський так писав про А.Маргуляна: «Його мистецтво було позначене широтою світогляду, вмінням виявити психологічно правильне тлумачення сценічного та музичного образу, зберегти недоторканним авторський задум. Він умів створити цілковиту рівновагу між звучанням оркестру, вокалістами і сценічною дією».  

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути