chrome firefox opera safari iexplorer

Сезон тиші — 2020, або Не забуваємо про братів наших менших!

01 квітня 2020 о 06:29
zakarpatlis.gov.ua

Вже 4 рік в Україні з 1 квітня до 15 червня діє «сезон тиші», який з ініціативи Київського еколого-культурного центру та Громади рибалок я ініціював у вигляді законопроекту. Наш Закон було ухвалено 5 травня 2015 року, а вперше сезон тиші оголошено 1 квітня 2016 року.

Сезон тиші – звичайне явище для більшості країн світу, адже це період не лише нересту у риб, а й період розмноження у тварин і птахів.

Отож, з 1 квітня, окрім вже звичних обмежень таких, як нерестова заборона (заборона на вилов риби), діють також заборони на суцільні і санітарні вирубки у лісі та заповідниках, стрільби, проведення вибухових робіт, феєрверків тощо, також не дозволяється проведення змагань, ралі…

Нагадую, що відповідні державні та органи місцевого самоврядування повинні поінформувати та забезпечити виконання норм нашого Закону про сезон тиші.

Ставлення до довкілля – це показник цивілізованості і людяності нації. Тому не забуваємо, що охороняючи і захищаючи рідну природу, братів наших менших ми захищаємо й себе і свою країну!

Микола Томенко

лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути