chrome firefox opera safari iexplorer

10 травня 1916р. народилася українська художниця Алла Лисянська

10 травня 2020 о 06:52

Алла Лисянська народилася в сім’ї відомого українського поета і публіциста, громадського діяча, вченого-фізика Бориса Лисянського. Після поразки Української Революції 1917—1921р.р. родина Лисянських емігрувала до Чехії. Алла навчалась у Празькій Вищій художньо-промисловій школі. 1938р. переведена до школи майстрів. Навчання завершити не вдалося – захворіла на сухоти.

Головні роботи створила у жанрі графіки. Співпрацювала з видавництвом «Самостійна думка». Ілюструвала українські видання,твори М.Куліша («Мина Мазайло»), Л.Мосендза («Вічний корабель», «Засів», «Зодіак»), Ю.Сірого )»Леся Українка»), А.Кащенка, С.Будка та інших українських авторів. Створила серію листівок із портретами Тараса Шевченка, Івана Франка та інших видатних письменників, діячів українського національно-визвольного руху, борців за самостійну Україну. Написала олійними фарбами портрети: «Т.Шевченко», «І.Франко», «Білас», «Данилишин», «Професор С.Смаль- Стоцький», «Березинський», «Старий».

Померла 19 липня 1943р. у Празі

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути