chrome firefox opera safari iexplorer

11травня 1890 року народився український вчений-радіотехнік Володимир Огієвський

11 травня 2020 о 11:34
calendarium.com.ua

Чи знаєте ви, що Національний технічний університет «КПІ ім.І.Сікорського» має своє знакове дерево? Це «платан Огієвського». Дерево 1965 р. професор посадив на пагорбі за недавно збудованим радіокорпусом. Відомо, що платан  живе до 2 тисяч років, а в Давній Греції він був символом науки та навчання…  

Народився Володимир Васильович Огієвський у м. Крапивна.
Батько майбутнього вченого, Василь Дмитрович, на той час працював  помічником лісничого Одоєвського лісництва Тульської губернії й викладав у лісовій школі. (Згодом був професором Петербурзького лісового, Київського політехнічного інститутів).

Володя Огієвський отримав початкову освіту вдома. 1903 р. родина переїхала до Києва. Цього ж року хлопець вступив до 4-го класу Київського реального училища. За підсумками навчання був визначений як «перший учень». 1905 р. з училища був відрахований – за участь у страйку, тож 1907-го склав випускні іспити екстерном. Вступив на механічне відділення Київського політехнічного інституту. 

На початку Першої світової війни В.Огієвського мобілізували до війська. Був призначений   помічником начальника станції, потім – начальником станції при штабі Головнокомандувача арміями Південно-Західного фронту. 

Коли в армії посилилися бунтівні настрої, Огієвського обрали членом полкового та дивізійного віськових комітетів і делегатом на Всеросійський з’їзд військових телеграфістів. 

У січні 1918 р.створилася Рада військового радіотелеграфа, й за місяць Огієвський її очолив.

У 1928–1929 р.р. Володимир Огієвський консультував будівництво
радіомовних станцій у Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Києві. У 1929 р. в експериментально-виробничій майстерні лабораторії радіотехніки КПІ під керівництвом В. Огієвського було налагоджено виробництво високовольтних конденсаторів для радіостанцій.

Під час Другої світової війни В.В.Огієвський працював в Уральському
індустріальному інституті, консультував з проблем радіо в Академії ім.Жуковського, в «секретних» НДІ.

Повернувшись до Києва, Володимир Огієвський очолює військову радіостанцію. Викладає в Київському військовому училищі зв’язку та на електротехнічному факультеті КПІ.

1944 -62 р.р. професор Огієвський – декан створеного за його ініціативи радіотехнічного факультету КПІ. Володимир Огієвський виховав кілька поколінь науковців. Практично на всіх підприємствах
радіоелектронної промисловості працювали інженери – його учні.

В.В.Огієвський помер 26 лютого 1979 р.,за кілька місяців до свого 90-річчя. 

В університеті «КПІ» встановлено стипендію В.Огієвського для кращих студентів, діє навчальна лабораторія, що носить його ім’я. 

 «Рідна країна»

За матеріалами
інтернет-видань

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути