chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігів хоче стати культурною столицею

23 квітня 2021 о 13:16

Амбіцію стати «Великою культурною столицею-2022» засвідчила заявка Чернігова на конкурс від Українського культурного фонду.

Грант має піти на реалізацію культурних проектів — їх вісім, що об’єднані в «Абетку культурних подій».

Зокрема, передбачається перетворити парк — урочище Ялівщину — на безбар’єрний інфраструктурний простір, де будуть екскурсійні маршрути, тематичні лекторії, катання на човнах-довбанках, концерти старовинної музики.

Місто хоче провести фестиваль «Чорний град» з майстер-класами, квестами, виготовленням міні-скульптур. Ще один фестиваль — «Поліський рецептор» — має включати в себе конкурси баристів, офіціантів, пропагувати поліську кухню. Козацький період стародавнього міста пропонують актуалізувати чотирма тематичними тижнями гетьманів Мазепи та Полуботка, генерального обозного Дуніна-Борковського, з яким пов’язана давня чернігівська легенда.

А ще в проектах — симпозіум скульпторів, формування каталогу крафтових виробників Чернігівщини, розвиток «Зеленої сцени», що діє влітку, виготовлення сувенірів.

Як розповіли в управлінні культури та туризму міської ради, поштовхом для подання заявки до УФК стало підписання меморандуму про співпрацю з відділом культури Славутича — це місто отримало статус «Малої культурної столиці».

Розділи: Туристична

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути