chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігів хоче стати культурною столицею

23 квітня 2021 о 13:16

Амбіцію стати «Великою культурною столицею-2022» засвідчила заявка Чернігова на конкурс від Українського культурного фонду.

Грант має піти на реалізацію культурних проектів — їх вісім, що об’єднані в «Абетку культурних подій».

Зокрема, передбачається перетворити парк — урочище Ялівщину — на безбар’єрний інфраструктурний простір, де будуть екскурсійні маршрути, тематичні лекторії, катання на човнах-довбанках, концерти старовинної музики.

Місто хоче провести фестиваль «Чорний град» з майстер-класами, квестами, виготовленням міні-скульптур. Ще один фестиваль — «Поліський рецептор» — має включати в себе конкурси баристів, офіціантів, пропагувати поліську кухню. Козацький період стародавнього міста пропонують актуалізувати чотирма тематичними тижнями гетьманів Мазепи та Полуботка, генерального обозного Дуніна-Борковського, з яким пов’язана давня чернігівська легенда.

А ще в проектах — симпозіум скульпторів, формування каталогу крафтових виробників Чернігівщини, розвиток «Зеленої сцени», що діє влітку, виготовлення сувенірів.

Як розповіли в управлінні культури та туризму міської ради, поштовхом для подання заявки до УФК стало підписання меморандуму про співпрацю з відділом культури Славутича — це місто отримало статус «Малої культурної столиці».

Розділи: Туристична

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути