chrome firefox opera safari iexplorer

11 липня — день рибалки: історія 100-річного фото

11 липня 2021 о 16:22

У другу неділю липня в Україні традиційно вшановують рибалок – тих, чия праця пов’язана з відтворенням, розведенням, промислом, переробкою риби, охороною водних живих ресурсів, усіх фахівців, які сприяють насиченню українського продовольчого ринку унікальною продукцією. 

У зібранні Національного музею історії України зберігається низка фотографій, які ілюструють складну працю рибалок, їхній високий професіоналізм. 

фото nmiu.org

На світлині Данила Демуцького, зробленій 1927 року в селі Старосіллі (нині воно затоплене Київським водосховищем) зображено витягування невода. Троє рибалок одягнуті у спеціальний одяг: чоботи з високими халявами та шуствали (шкіряні фартухи та нарукавники). Кожен чоловік підперезаний ремінним поясом із габуркою (кілок або дерев’яний великий ґудзик), за який зачеплені довгі мотузки невода. 

Ця фотографія була частиною експозиції Музею народознавства, що діяв при Кабінеті антропології та етнології імені Ф. Вовка.

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути