chrome firefox opera safari iexplorer

Сучасниця мамонтів: на Черкащині знайшли унікальну рослину

12 жовтня 2021 о 10:33

Представники Міндовкілля України, Київського еколого-культурного центру і Кам’янського лісгоспу провели експедицію в ліс біля села Пастирське Черкаського району з проектування заказника для охорони рідкісної рослини – бруслини карликової (бересклета карликового).

Бруслина карликова – сучасник мамонта і шерстистого носорога, занесений до Червоної книги України. Це реліктова рослина така давня, що у неї вже, напевно, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.

В Україні бруслини практично вже не залишилося. Тому справжньою сенсацією стало знаходження трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаського району, де у великій кількості росте ця рослина. Певне, це найбільша її популяція  в Україні, а, можливо, і в Європі, зазначають дослідники.

Наразі працівниками ДП «Кам’янське лісове господарство» проводяться роботи щодо відведення в натурі ділянок, де зростає бруслина карликова. В подальшому на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...