chrome firefox opera safari iexplorer

Новини з козацького ТРАХТЕМИРОВА

09 листопада 2021 о 11:10

Як відомо, команда «Рідної країни» опікується відновленням та збереженням історичних та культурних пам’яток України, в тому числі і пам’яток козацької доби. Зокрема, за останні роки в Трахтемирові було встановлено інформаційні покажчики та упорядковано козацький цвинтар. З нагоди Дня козацтва та Дня захисника України 16 жовтня 2021 року, в Трахтемирові, який за часів Мазепи був козацькою столицею, фондом Миколи Томенка «Рідна країна» було встановлено та освячено пам’ятний гранітний хрест. Пам’ятник прикрашає герб війська Запорозького з іншого боку, викарбувано слова, що будуть нагадувати нащадкам, на якій землі вони живуть «Поставлено в ознаменування пам’яті та во славу міста Трахтемирова – землі козацької».

06 листопада командою «Рідної країни» проведено чергову толоку, — КОЗАЦЬКИЙ ХРЕСТ упорядковано! Принагідно навели лад навколо найбільш відвідуваного місця козацького ТРАХТЕМИРОВА. Пошанували жертв кровопролитної битви на БУКРИНСЬКОМУ плацдармі.
Також запланували проведення низки заходів в контексті пошанування 400-річчя пам’яті великого Гетьмана Петра Конашевича-САГАЙДАЧНОГО в 2022 році.
Щира подяка Олексію Лукашевичу і колективу, Олегу Петриченку і колективу, Сергію Нікітіну і колективу, Борису Скребцову, Жанні Боднарук і Анатолію Карпенку, Олександру Капленеку за підтримку наших історико-просвітницьких проектів на території Трахтемирова.
Пам'ятаємо нашу історію!

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути