chrome firefox opera safari iexplorer

Новини з козацького ТРАХТЕМИРОВА

09 листопада 2021 о 11:10

Як відомо, команда «Рідної країни» опікується відновленням та збереженням історичних та культурних пам’яток України, в тому числі і пам’яток козацької доби. Зокрема, за останні роки в Трахтемирові було встановлено інформаційні покажчики та упорядковано козацький цвинтар. З нагоди Дня козацтва та Дня захисника України 16 жовтня 2021 року, в Трахтемирові, який за часів Мазепи був козацькою столицею, фондом Миколи Томенка «Рідна країна» було встановлено та освячено пам’ятний гранітний хрест. Пам’ятник прикрашає герб війська Запорозького з іншого боку, викарбувано слова, що будуть нагадувати нащадкам, на якій землі вони живуть «Поставлено в ознаменування пам’яті та во славу міста Трахтемирова – землі козацької».

06 листопада командою «Рідної країни» проведено чергову толоку, — КОЗАЦЬКИЙ ХРЕСТ упорядковано! Принагідно навели лад навколо найбільш відвідуваного місця козацького ТРАХТЕМИРОВА. Пошанували жертв кровопролитної битви на БУКРИНСЬКОМУ плацдармі.
Також запланували проведення низки заходів в контексті пошанування 400-річчя пам’яті великого Гетьмана Петра Конашевича-САГАЙДАЧНОГО в 2022 році.
Щира подяка Олексію Лукашевичу і колективу, Олегу Петриченку і колективу, Сергію Нікітіну і колективу, Борису Скребцову, Жанні Боднарук і Анатолію Карпенку, Олександру Капленеку за підтримку наших історико-просвітницьких проектів на території Трахтемирова.
Пам'ятаємо нашу історію!

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути