chrome firefox opera safari iexplorer

Новини з козацького ТРАХТЕМИРОВА

09 листопада 2021 о 11:10

Як відомо, команда «Рідної країни» опікується відновленням та збереженням історичних та культурних пам’яток України, в тому числі і пам’яток козацької доби. Зокрема, за останні роки в Трахтемирові було встановлено інформаційні покажчики та упорядковано козацький цвинтар. З нагоди Дня козацтва та Дня захисника України 16 жовтня 2021 року, в Трахтемирові, який за часів Мазепи був козацькою столицею, фондом Миколи Томенка «Рідна країна» було встановлено та освячено пам’ятний гранітний хрест. Пам’ятник прикрашає герб війська Запорозького з іншого боку, викарбувано слова, що будуть нагадувати нащадкам, на якій землі вони живуть «Поставлено в ознаменування пам’яті та во славу міста Трахтемирова – землі козацької».

06 листопада командою «Рідної країни» проведено чергову толоку, — КОЗАЦЬКИЙ ХРЕСТ упорядковано! Принагідно навели лад навколо найбільш відвідуваного місця козацького ТРАХТЕМИРОВА. Пошанували жертв кровопролитної битви на БУКРИНСЬКОМУ плацдармі.
Також запланували проведення низки заходів в контексті пошанування 400-річчя пам’яті великого Гетьмана Петра Конашевича-САГАЙДАЧНОГО в 2022 році.
Щира подяка Олексію Лукашевичу і колективу, Олегу Петриченку і колективу, Сергію Нікітіну і колективу, Борису Скребцову, Жанні Боднарук і Анатолію Карпенку, Олександру Капленеку за підтримку наших історико-просвітницьких проектів на території Трахтемирова.
Пам'ятаємо нашу історію!

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути