chrome firefox opera safari iexplorer

В історичному Трахтемирові з’явився козацький хрест

16 жовтня 2021 о 21:09

Сьогодні у давній гетьманській столиці Трахтемирові на Черкащині з’явився хрест. У такий спосіб організатори встановлення вирішили вшанували славне минуле Трахтемирова та українських лицарів-козаків.

“Вшанували славне і героїчне козацтво Трахтемирова! Сьогодні, як і обіцяли, ми встановили козацький хрест на славній землі Трахтемирова. Нагадую, що наша команда”Рідної країни” останні роки опікується історичним Трахтемировим. Ми встановили тут інформаційні покажчики, упорядкували дорогу до козацького цвинтаря… Нині тут появився козацький хрест во славу Трахтемирова – знаменитого міста землі козацької”, – повідомив засновник фонду “Рідна країна” Микола Томенко.

Відкриваючи хреста, Микола Томенко наголосив, що важливо наступного, 2022 року, пошанувати 400-річчя пам’яті Великого Гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Саме з Трахтемирова у 1618 році Сагайдачний вирушив у похід на Москву.

Микола Томенко також висловив подяку Валерію Гутніку, Олегу Петриченку, Олегу Фоломєєву, Олександру Тищенку, Віталію Пустовіту, Сергію Нікітіну за допомогу та підтримку нашої української справи. А також – Борису Скребцову, Сергію Хоменку, Володимиру Гресю, Сергію Кваші, Юрію Бойко, Сергію Ткачуку, Володимиру Гонському.

“Для “друзів” і скептиків: цей та всі інші наші проекти робимо без ЖОДНОЇ БЮДЖЕТНОЇ ГРИВНІ. Бо ми – українці й це – наша земля, наша історія і наші герої. Усі без винятку ОЛІГАРХІЧНІ канали повідомили нам, що всі там ваші Сагайдачні та інші Гетьмани – їм “НЕ ИНТЕРЕСНЫ”, – додав очільник “Рідної країни”.

Розділи: Суспільство

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути