chrome firefox opera safari iexplorer

В історичному Трахтемирові з’явився козацький хрест

16 жовтня 2021 о 21:09

Сьогодні у давній гетьманській столиці Трахтемирові на Черкащині з’явився хрест. У такий спосіб організатори встановлення вирішили вшанували славне минуле Трахтемирова та українських лицарів-козаків.

“Вшанували славне і героїчне козацтво Трахтемирова! Сьогодні, як і обіцяли, ми встановили козацький хрест на славній землі Трахтемирова. Нагадую, що наша команда”Рідної країни” останні роки опікується історичним Трахтемировим. Ми встановили тут інформаційні покажчики, упорядкували дорогу до козацького цвинтаря… Нині тут появився козацький хрест во славу Трахтемирова – знаменитого міста землі козацької”, – повідомив засновник фонду “Рідна країна” Микола Томенко.

Відкриваючи хреста, Микола Томенко наголосив, що важливо наступного, 2022 року, пошанувати 400-річчя пам’яті Великого Гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Саме з Трахтемирова у 1618 році Сагайдачний вирушив у похід на Москву.

Микола Томенко також висловив подяку Валерію Гутніку, Олегу Петриченку, Олегу Фоломєєву, Олександру Тищенку, Віталію Пустовіту, Сергію Нікітіну за допомогу та підтримку нашої української справи. А також – Борису Скребцову, Сергію Хоменку, Володимиру Гресю, Сергію Кваші, Юрію Бойко, Сергію Ткачуку, Володимиру Гонському.

“Для “друзів” і скептиків: цей та всі інші наші проекти робимо без ЖОДНОЇ БЮДЖЕТНОЇ ГРИВНІ. Бо ми – українці й це – наша земля, наша історія і наші герої. Усі без винятку ОЛІГАРХІЧНІ канали повідомили нам, що всі там ваші Сагайдачні та інші Гетьмани – їм “НЕ ИНТЕРЕСНЫ”, – додав очільник “Рідної країни”.

Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути