chrome firefox opera safari iexplorer

У Севастополі освятили найбільший у світі кам'яний хрест

05 липня 2012 о 10:12

У Севастополі в Свято-Нікольському храмі його настоятель митрофорний протоієрей Георгій (Поляков) освятив найбільший у світі кам'яний хрест вагою у 24 тонни, виготовлений уральськими майстрами, повідомляють місцеві ЗМІ.

Як повідомлялося, уряд України прийняв безпрецедентне рішення: хрест, виготовлений в Росії і завезений в Україну, було звільнено від усіх митних платежів. Раніше в травні генеральний директор фонду Сергій Титлинов звернувся з листом до Президента України Віктора Януковича з проханням про сприяння у звільненні ввезеного на територію України 7,5-метрового кам'яного хреста від усіх митних платежів. З таким же проханням звернулися представники Свято-Нікольської громади.

Пізніше хрест для храму-пам'ятника в Севастополі визнали гуманітарним вантажем, а громада храму звільнена від сплати всіх митних платежів. Наразі він перебуває на майданчику перед Свято-Нікольським храмом. Хрест тимчасово встановлено на спеціальному майданчику перед храмом для проведення обряду його урочистого освячення, яке планується провести 29 липня — в День Військово-морського флоту Росії і День Флоту України.

Свято-Нікольський храм-пам'ятник є частиною Братського кладовища Північної сторони і побудований на честь воїнів, загиблих в Першу оборону Севастополя під час Кримської війни. Тут поховані близько 40 тис. вояків, у тому числі кавалер орденів св. Георгія II і III ступенів інженер-генерал Е.Тотлебен, князь генерал-ад'ютант М.Горчаков, генерал-лейтенант кавалер ордена св. Георгія III і IV ступенів С.Хрульов, кавалер ордена св. Георгія IV ступеня В.Лазарєв і багато інших. В цьому році йому виповнюється 155 років.

Нагадаємо, в листопаді минулого року в Севастополі активісти проросійських організацій самовільно встановили поклонний хрест.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути