chrome firefox opera safari iexplorer

Відсьогодні заповідники, заклади культури, освіти і спорту не платитимуть земельний податок

01 вересня 2015 о 17:15

З 1 вересня 2015 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» № 654-VIII, який прийнято Верховної Радою України 17 липня 2015 року.

У даному Законі пункт 282.1 статті 282 Податкового Кодексу доповнюється підпунктом 282.1.4, згідно з яким звільняються від сплати земельного податку дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Відтак, заповідники, національні природні парки тощо, які перебувають у віданні Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук, Міністерства освіти і науки та повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, звільняються від сплати земельного податку, повідомив Голова Комітету ВР з питань екологічної політики Микола Томенко.

Зокрема, це стосується Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальцфейна, Національного дендрологічного парку «Софіївка» та інших установ природно-заповідного фонду.

«На жаль, цю недолугу ініціативу урядовців Верховній Раді вдалося виправити лише з вересня цього року. Сподіваюсь, що з набуттям чинності цього Закону місцеві чиновники не будуть вимагати від закладів гуманітарної сфери, які сьогодні і так ледь виживають, сплачувати ще й спеціальний земельний податок», – зазначив М. Томенко.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути