chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Ольги Кравченко «Кав’ярні й квіти» (живопис)

Дата події:27 жовтня – 14 листопада 2015
Місце події:Галерея «АВС-арт» (м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б)
Більше про подію:

Відома київська художниця Ольга Кравченко, котра працює в стилі імпресіонізму, навчалася живопису самостійно, проте дружбою й урокам високого мистецтва завдячує Віктору Зарецькому. Вона увібрала життєві настанови майстра, унікальність його творчого почерку, філософську складову світосприйняття, поштовх до колористичного голосу про радість буття.

Ступивши на творчий шлях у зрілому віці, зараз, у художньому поступі сучасного українського мистецтва, Ольга Кравченко спромоглася сказати власне слово, утвердитися як артистична особистість із виразно окресленим національним характером живопису. Її приваблюють скромні мотиви природи, мінливість освітлення, тобто інтонації довкілля й діалог «художник – натура». Особливість творчого методу авторки – в принциповому виборі роботи на натурі за будь-якого сезону й погоди. Її почерк – це гармонія відкритих кольорів і смілива корпусна фактура, спокійний ритм, чиста й по-дитячому відверта палітра.

Коли вдивляєшся в пейзажі й натюрморти Ольги Кравченко – радієш світу краси разом із нею. Квіти для художниці – це не уособлення привабливого елемента інтер’єру. Це, скоріше, пафос цвітіння як однієї з висот форм буття. Атлетично панують у полі соняхи, аметистові іриси випромінюють силу й ніжність. Шляхетний парад гортензій, бузку, троянд передає атмосферу ранкової свіжості. Архітектурні мотиви мисткині дивовижні у своєму розмаїтті: провінційні вокзали й сільські будиночки, середньовічні монастирі й вулична біжутерія світлячків-світлофорів. І – вулики кав’ярень. Часом Ольга Кравченко пише з натури архітектурний мотив просто в центрі Києва – упродовж років змалювала чимало будинків, які згодом втратили свою автентичність, тож для історії міста вона створила майбутні музейні експонати.

Кав’ярні й квіти – ці дві теми Ольга Кравченко обрала для своєї персональної виставки в галереї «АВС-арт». Камерний затишок зображеного наче запрошує глядача зайти на філіжанку кави, неквапно насолоджуватися простотою й вишуканістю флористичних мотивів. І – гортати сторінки художнього альбому авторки «Зачарована кольором», презентація якого відбудеться на вернісажі.

Про автора

Народилася на Хмельниччині в с. Новодубище Красилівського р-ну. Закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Працювала на видавничій роботі. Пізніше взялася за давню мрію – писати художні роботи. Особливого бажання працювати художниці додавало знайомство з Віктором Зарецьким. Із часом малярство стало основною професією. Живе і працює в Києві.

Член НСХУ з 2005 року. Постійний учасник всеукраїнських виставок. Твори знаходяться у приватних колекціях, музеях Києва, Ужгорода, Запоріжжя, Бухареста.

Відкриття виставки – 27 жовтня 2015 о 18 годині.

Виставка працює з 27 жовтня по 14 листопада 2015 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/AVS

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути