chrome firefox opera safari iexplorer

У Варшаві хочуть встановити пам’ятник польським жертвам Голодомору в Україні

03 грудня 2015 о 09:35

У Варшаві планують встановити пам’ятник польським жертвам Голодомору в Україні, яких, як оцінюється, було приблизно 80 тисяч. Про це в середу у Варшаві заявив голова комісії сейму з питань співпраці з поляками за кордоном Міхал Дворчик, повідомив «Укріноформ».

«Хочемо знайти (для пам’ятника) гідне місце, ймовірно у Варшаві. Але пошуки місця ще не розпочалися», – заявив Дворчик.

За словами голови комісії сейму, крім нього до новоствореного комітету з будівництва пам’ятника увійшли також заступник глави МЗС Польщі Ян Дзедзічак, польський історик Ян Жарин і голова товариства польських вчених в Україні, професор Генрик Стронський.

Дворчик зазначив, що про цей період історії і про те, що серед жертв Голодомору в Україні було 80 тисяч поляків, взагалі ніхто не говорить.

«Про нього не знають і не вивчають також і в нас. Тому ми звертатимемося до інституцій культури і науки про початок дій, які будуть спрямовані на вивчення цього злочину», – заявив польський політик.

Нагадаємо, 7 листопада у Вашингтоні відбулася урочиста церемонія відкриття меморіалу пам’яті жертвам Голодомору

За даними дослідників, у пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560. Упродовж десятиліть голодомор в Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років XX століття.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути