chrome firefox opera safari iexplorer

Олеський замок святкує 40-річчя з дня відкриття

21 грудня 2015 о 10:15

Олеський замок – найстаріший із збережених замків Львівської області, що розташований на 50-метровому пагорбі в південно-східній частині Бузької низовини. Історики вважають, що заснований він у XIII столітті, коли татарські орди зруйнували городище Пліснеське. Частина уцілілих жителів змогла перебратися в Олесько, де почали будівництво нової фортеці.

За свою історію замок багато разів потерпав від руйнацій: декілька пожеж і сильний землетрус у 1838 році спричинили руйнування мурів замку. Не менше пошкодили його і самі власники – після того, як в одній з кімнат знайшли замурований скарб, почалися гарячкові пошуки інших коштовностей: розбивалися стіни з розписами, руйнувалися каміни, знімалися підлоги. На кінець XIX ст. Олеський замок перетворився практично на руїну. За зібрані в 1882 році львів'янами кошти замок викупили, і він перейшов у власність держави. До 1939 року замок використовували як сільськогосподарську жіночу школу. Коли Галичину було приєднано до СРСР, у замку організували табір польських військовополонених, у роки Другої світової війни тут розміщувалися військові склади.

Лише з 70-х років минулого століття розпочалося активне відновлення Олеського замку. Нині це відділ Львівської галереї мистецтв. У музеї представлено: галицько-волинський іконописний живопис ХV–XVIII ст..., український портретний живопис XVI–XVIII ст., європейське малярство XVII–XVIII ст., львівську скульптурну школу XV–XVIII ст., різноманітні європейські інтер'єри, а також унікальна колекція творів одного з найталановитіших європейських скульпторів ХVIII століття – Йогана Георга Пінзеля.

План святкових заходів

12.00-13.00 – Урочиста академія (камінний зал)

13.00-13.30 – Відкриття виставки фотографії «Хроніка відродження замку. Фотоматеріали з архіву Бориса Возницького» (виставковий зал на експозиції Олеського замку, куратор – Лариса Разінкова, в.о. генерального директора ЛНГМ ім. Возницького)

14.00 – Презентація виставки «Фарфор і фаянс в інтер’єрі ХVІІІ – поч. ХХ ст. зі збірки Олеського замку» (виставковий зал у Фондах Олеського замку (Монастир капуцинів), куратор – Тетяна Сабодаш, провідний зберігач фондів замку)

— See more at: http://tvoemisto.tv/news/sogodni_lvivyan_zaproshuyut_vidznachyty_40richchya_vidkryttya_oleskogo_zamku_programa_75090.html#sthash.mlbgZ5H4.dpuf

Сьогодні, 21 грудня, виповнюється 40 років з дня відкриття для відвідувачів Олеського замку – пам’ятки архітектури та історії XIII — XVII століття, музею-відділу Львівської національної галереї мистецтв імені Возницького.

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути