chrome firefox opera safari iexplorer

Навчайтесь у лауреатів Нобелівської премії

26 січня 2016 о 16:00

Мати можливість навчатися у лауреатів Нобелівської премії — мрія кожної людини. Сьогодні завдяки безкоштовним масовим онлайн-курсам ця мрія стає реальністю. Громадський проект масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» підготував для вас підбірку онлайн-курсів, що читають Нобелівські лауреати.

Financial Markets – надзвичайно популярний у слухачів курс, присвячений фінансовим ринкам, від лауреата Нобелівської премії з економіки 2013 року і викладача Єльського університету Роберта Шиллера.

Astrophysics – не просто курс, а цикл з чотирьох курсів від лауреата Нобелівської премії з фізики 2011 року Браяна Шмідта, який очолював групу вчених, що відкрили темну енергію. Це один з найкращих в світі циклів масових онлайн-курсів за версією слухачів і не даремно: викладачі підготували не лише захоплюючі лекції, але й надзвичайно цікаві завдання. Наприклад, на одному з курсів в якості іспиту вам запропонують самостійно зрозуміти закони фізики альтернативного всесвіту, вигаданого викладачами!

Загалом цей цикл курсів познайомить вас з найбільшими таємницями сучасної астрофізики. Чому стався Великий вибух? З якої матерії складається космос? Чи є життя в інших зоряних системах? Що являють собою чорні діри, нейтронні зорі та наднові?

Gravity! From the Big Bang to Black Holes – курс присвячений гравітації та всьому, що з нею так чи інакше пов’язано: Великому вибуху, чорним дірам, темній енергії, простору-часу та багатьом іншим надзвичайно цікавим явищам. Один з лекторів курсу — Джордж Смут, Нобелівський лауреат з фізики 2006 року.

Джерело: Освіта.UA
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути