chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль гентешів відбудеться на Закарпатті

29 січня 2016 о 08:00

В селі Геча, що на Закарпатті, відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс гентешів (коліїв). Сюди з'їдуться кращі майстри з приготування традиційних м'иясних страв з різних країн.

Конкурс гентешів — це довгі ряди наметів, казанів і мангалів, де команди з різних країн змагаються, хто краще приготує страви зі свинини. Журі навіть дивиться за тим, як забивають свиню, як обпалюють і як білують. В Угорщині, приміром, навіть є королівське товариство гентешів, там це — шанована професія. Одна з цілей конкурсу — відродити цю шановану в минулому професію в Україні.

З позаранку до пізнього вечора різники демонструватимуть свою майстерність, а кулінари готуватимуть з парної свинини різноманітні традиційні закарпатські страви — шкварки, гурки, ковбаси, шинки, бограчі та інше. І все це під гарне закарпатське вино. Вважається, що саме воно найкраще підходить до м'ясних страв.

У період святкування у відвідувачів є можливість не тільки спостерігати спритність майстрів, ознайомитися з технологією приготування смачних м'ясних страв, але і насолодитися ними. А ближче до вечора фестиваль наповнюється шумом, чудовими емоціями і веселою народною музикою.

Фестиваль проходить щорічно в останню суботу січня у селі Геча (Берегівський район, Закарпаття) і цього року відсвяткує ювілейну дату – 10 років.

Фестиваль гентешів вважається одним з кращих і найбільш масштабних гастрономічних фестивалів Закарпаття та всієї України в цілому. Цього року він відбудеться 30 січня.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути