chrome firefox opera safari iexplorer

В Музеї історії Києва розкажуть про українського Гауді

29 лютого 2016 о 16:00

1 березня в Cultprostir Hub відбудеться лекція про архітектора Владислава Городецького. Її прочитає києвознавець і журналіст Михайло Кальницький.

На лекції розкажуть про видатного українського архітектора польського походження Лешека Дезидерія Владислава Городецького, якого називають «київським Гауді». Йому належать проекти Будинку з химерами та Костьолу святого Миколая у столиці, а також будівлі Національного художнього музею України.

Лектор Михайло Кальницький є істориком і автором книги «Київські історії. Зодчество і зодчі».

Ця лекція є однією з циклу публічних розповідей Found in Kyiv про видатних людей, що жили і працювали в Києві у другій половині ХІХ — на початку ХХ століття. Вона пройде в культурно-освітньому просторі Cultprostir Hub, який знаходиться у приміщенні Музею історії Києва.

 

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути