chrome firefox opera safari iexplorer

У Музеї історії міста Києва покажуть «Спогади Київської Ялинки»

11 грудня 2012 о 10:22

17 грудня о 15:00 в Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставки «Спогади Київської Ялинки».

Експозицію присвячено історії новорічної ялинки і традиціям святкування Нового року та Різдва у Києві, повідомляє сайт КМДА.

На виставці будуть представлені понад триста експонатів, серед яких – декілька ялинок різних епох: різдвяна красуня початку ХХ ст. зі старовинними іграшками, велика «ретроялинка» з іграшками 1950-60-х років та сучасна новорічна ялинка. Відвідувачів зустрінуть інтер’єрні новорічні куточки кінця ХІХ-початку ХХ ст. і 50-60-х років ХХ століття.

Також до уваги глядачів – колекція різдвяних та новорічних листівок початку ХХ ст., які на той час стали особливим видом мистецтва, витвором художньої мініатюри. Окремим блоком будуть представлені яскраві різдвяні листівки, виготовлені у Мюнхені у 1947-48 роках, а деякі з них були видані українськими художниками Василем Кричевським та Галиною Мазепою.

Виставка звичайно не обійдеться без різних розмірів Діда Мороза й Снігуроньки, виготовлених із пап’є-маше і вати, колекції ялинкових іграшок із фондів Музею та наданих киянами з власних колекцій.
Кожна ялинкова іграшка, за словами організаторів, – це історія країни в мініатюрі, це пам’ять про минуле, про далеке дитинство.

На відповідний елегійний настрій налаштують гостей чудові зимові пейзажі корифеїв українського живопису: Сергія Шишки, Миколи Глущенка, Людмили Морозової та Олекси Булавицького.

Виставка триватиме з 17 грудня 2012 року до 20 січня 2013 року в Музеї історії міста Києва за адресою: вул. Б. Хмельницького, 7.

19 березня

Інші дати
Народився Максим Рильський
(1895, м. Київ – 1964) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
Прислухайтесь, як океан співає — Народ говорить. І любов, і гнів У тому гомоні морськім. Немає Мудріших, ніж народ, учителів; У нього кожне слово — це перлина, Це праця, це натхнення, це людина. Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля» (Максим Рильський)
Розгорнути
Народився Марко Вороний
1904 – український поет, театрознавець, перекладач. Переклав українською мовою «Інтернаціонал», «Марсельєзу», «Варшав’янку», багато творів західноєвропейської класики. Автор книг для дітей, збірки віршів «Форвард». Син Миколи Вороного. Репресований.
Розгорнути