chrome firefox opera safari iexplorer

У Музеї історії міста Києва покажуть «Спогади Київської Ялинки»

11 грудня 2012 о 10:22

17 грудня о 15:00 в Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставки «Спогади Київської Ялинки».

Експозицію присвячено історії новорічної ялинки і традиціям святкування Нового року та Різдва у Києві, повідомляє сайт КМДА.

На виставці будуть представлені понад триста експонатів, серед яких – декілька ялинок різних епох: різдвяна красуня початку ХХ ст. зі старовинними іграшками, велика «ретроялинка» з іграшками 1950-60-х років та сучасна новорічна ялинка. Відвідувачів зустрінуть інтер’єрні новорічні куточки кінця ХІХ-початку ХХ ст. і 50-60-х років ХХ століття.

Також до уваги глядачів – колекція різдвяних та новорічних листівок початку ХХ ст., які на той час стали особливим видом мистецтва, витвором художньої мініатюри. Окремим блоком будуть представлені яскраві різдвяні листівки, виготовлені у Мюнхені у 1947-48 роках, а деякі з них були видані українськими художниками Василем Кричевським та Галиною Мазепою.

Виставка звичайно не обійдеться без різних розмірів Діда Мороза й Снігуроньки, виготовлених із пап’є-маше і вати, колекції ялинкових іграшок із фондів Музею та наданих киянами з власних колекцій.
Кожна ялинкова іграшка, за словами організаторів, – це історія країни в мініатюрі, це пам’ять про минуле, про далеке дитинство.

На відповідний елегійний настрій налаштують гостей чудові зимові пейзажі корифеїв українського живопису: Сергія Шишки, Миколи Глущенка, Людмили Морозової та Олекси Булавицького.

Виставка триватиме з 17 грудня 2012 року до 20 січня 2013 року в Музеї історії міста Києва за адресою: вул. Б. Хмельницького, 7.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути