chrome firefox opera safari iexplorer

У буферній зоні Лаври може з'явитися готельно-офісний центр?

22 березня 2016 о 16:58

Існує, як мінімум, два будівельних проекти у буферній зоні пам’ятки архітектури ЮНЕСКО — Києво-Печерської лаври, повідомляє газета «День».

«На вулиці Лаврській, 6 (колишня Січневого повстання, 26) може з’явитися готельно-офісний центр з підземним паркінгом. За різними даними, висота новобудови може сягати шести-дев’яти поверхів... Місце розташування запланованого комплексу: якраз навпроти церкви Спаса на Берестові та Національного музею „Меморіал жертв Голодомору“. А це — буферна зона Києво-Печерської лаври, що під одним номером із Національним заповідником „Софія Київська“ входить до Всесвітнього списку пам’яток ЮНЕСКО», — йдеться в публікації.

Як зазначається, 2005 року Київрада передала ділянку за вказаною адресою фірмі «Оазис» з терміном оренди на п’ять років. Однак 2010 року змінила умови договору і продовжила оренду до 15 років. У цей же час прокуратура Києва оскаржувала у суді процедуру землевідведення, вважаючи її незаконною: землю виділили без розробки та погодження проекту відведення ділянки. Київський апеляційний господарський суд позов прокуратури відхилив. Тому «Оазис» намагається продовжити договір оренди через Київраду. Там це питання наразі і зависло.

За словами депутата Київради Володимира Назаренка, «Оазис» через низку інших підставних фірм був пов’язаний з власниками «Терра Банку». Цей банк з 2014 року перебуває у стані ліквідації, серед його керманичів були бізнесмени Сергій Клименко, Руслан Циплаков, Юрій Копилов. Щоб уберегти буферну зону від забудови, депутат пропонує просто не продовжувати договір оренди.

Лаврська, 6 — не єдина «гаряча точка» біля пам’ятки архітектури ЮНЕСКО. На вулиці Лейпцизькій, 13 готується ділянка для зведення житлового комплексу. Забудовник — «Київміськбуд». На сайті компанії новобудова рекламується на головній сторінці, поверховість обіцяють каскадну — від семи до 17 поверхів. Усі необхідні дозволи на будівництво компанія отримала, введення в експлуатацію комплексу заплановане на літо 2017 року.

Експерти вважають, що «зелене» світло проекту дала розробка зонінгу для цієї історичної території. У зв'язку з цим проблемних забудов може бути ще більше, зокрема на території взуттєвої фабрики. Щоб уникнути будівельної «облоги» пам’ятки, експерти радять дотримуватись законодавчих актів.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути