chrome firefox opera safari iexplorer

На місці зруйнованої пам'ятки архітектури з'явиться офісний центр

10 жовтня 2012 о 08:40

У столиці знесли черговий старовинний будинок, розташований на вул. Горького, 44, неподалік НСК «Олімпійський». Як повідомляє «Сьогодні» прокуратура доручила перевірити законність демонтажу, але в КМДА вже говорять, що ніякого охоронного статусу будинок не мав.

На цьому місці, швидше за все, зведуть новий торгово-офісний центр. П'ятиповерховий будинок на Горького, 44, був побудований в стилі модерн на початку XX століття за проектом відомого інженера Трахтенберга.

Це був прибутковий будинок, частина поверхів якого служила для житла, частину займало приватне жіноче училище, а на першому поверсі були розташовані магазини. У 1999 році йому було присвоєно охоронний статус, будинок внесли до списку пам'яток архітектури місцевого значення.

А в 2010 наказом Мінкультури будівлю було визнано такою, що не належить до внесення до реєстру пам'яток архітектури. З тих часів і сама будівля, і земля під ним кілька разів продавались. В останній раз — в грудні 2011 року. Київрада прийняла рішення продати ділянку ТОВ «Будінвест-капітал»за 12,3 млн грн (до цього ця ж компанія викупила будівлю). Але оголошення про його продаж досі можна знайти в інтернеті. Телефони не відповідають, але вказано, що «ділянка продається під реконструкцію або будівництво».

Загальна площа будівлі становила 3432,3 кв. м. Нагадаємо, раніше влада заявляла, що знесе на Андріївському узвозі будинку № 24 та № 26, які давно в аварійному стані, але їх обіцяють повністю відновити. Ще три будинки, у тому числі музей Кавалерідзе і найстаріший на спуску, напівдерев'яний будинок № 34-у збираються зміцнити

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути