chrome firefox opera safari iexplorer

Попри обіцянки, у центрі Києва все ж зруйнували пам'ятку архітектури

09 жовтня 2012 о 14:18

У центрі столиці, неподалік від НСК «Олімпійський» зруйнували пам'ятку архітектори модерну, що на вулиці Горького, 44.

Як повідомляють «Коментарі», знесла історичну будівлю компанія «Орга».

Роботи почалися ще 6 жовтня, а вже 8 жовтня від будівлі лишився лише невеликий «огризок».

Як відомо, ділянку під зазначеною будівлею в квітні 1999 року Київрада передала в оренду на 49 років АТЗТ «ЕДЕМ і К» з формулюванням «для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі».

Однак у червні 2007 року будівлю купило ТОВ «Будінвест-капітал». У зв'язку з цим у серпні 2008 року з’явилося ще одне рішення міськради – про передачу ділянки під будівлею в оренду на 10 років зазначеній компанії, однак з іншим формулюванням: «для реконструкції та будівництва торговельно-офісного центру з подальшою експлуатацією та обслуговуванням».

Нарешті, своїм третім рішенням Київрада в грудні 2011 року продала цю ділянку ТОВ «Будінвест-капітал» за 12 мільйонів 312 тисяч гривень знову з новим формулюванням: «для реконструкції торговельно-офісного центру з подальшою експлуатацією та обслуговуванням».

Під усіма документами стоять підписи Олександра Омельченка, Леоніда Черновецького, Галини Гереги.

Як відомо, будівля на Горького, 44 була побудована за проектом відомого інженера-будівельника Трахтенберга в стилі модерн на початку ХХ століття. П'ятиповерховий прибутковий будинок призначався для двох цілей: південна секція використовувалася як житлові приміщення, тоді  як у північній секції містилося приватне жіноче комерційне училище Володкевич.

У декоративному оформленні фасаду виділявся кадуцей – жезл бога Меркурія, який повторюється п'ять разів між третім і четвертим поверхами. Цей елемент вважається символом торгівлі.

За радянських часів будинок використовувався як житловий.

Розпорядженням Київської адміністрації від 2 березня 1999 року № 302 будівля була внесена до переліку пам'яток архітектури місцевого значення під охоронним номером 293. Однак наказом міністерства культури і туризму № 1328/0/16-0 від 30 грудня 2010 року вона визнана такою, що не підлягає занесенню до Держреєстру пам'яток архітектури.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути