chrome firefox opera safari iexplorer

Всеукраїнський національний конгрес творив суверенну Україну

19 квітня 2016 о 13:00

19 квітня 1917 року у Києві відбувся Всеукраїнський національний конгрес. Він перетворив Українську Центральну Раду з київської на загальноукраїнську організацію.

19 березня 1917 року у газеті «Вісті з Української Центральної Ради» було опубліковано повідомлення про скликання з'їзду для формування програми дій Центральної ради. Лідери Центральної Ради мали намір провести з'їзд на принципах територіального представництва за участю всіх регіонів України, щоби перетворити організацію на загальноукраїнську. З'їзд призначили на Великодні свята — 6, 7, 8 квітня (19-21 квітня за новим стилем).

У перший день конгресу були присутні делегати від усіх українських губерній та з різних політичних партій . Загалом зареєструвалося близько 1500 учасників. За два дні роботи Конгресу було прийнято низку резолюцій: про національно-територіальну автономію та визначення кордонів України. В останній день роботи були проведені вибори до Центральної ради, до якої увійшли 115 депутатів.

Головою Центральної Ради таємним голосуванням було обрано Михайла Грушевського, а його заступниками — Володимира Винниченка і Сергія Єфремова. Цього ж дня було обрано Виконавчий комітет ради. Мала Рада мала довести до відома Тимчасового уряду в Петрограді позицію України щодо українських державотворчих планів.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути