chrome firefox opera safari iexplorer

Штрафи для п'яних водіїв можуть підняти до 40 000 грн

12 травня 2016 о 12:30

У Верховній Раді пропонують підняти штраф за керування транспортом до 40 тис. грн. Крім цього, можливе позбавлення водійських прав на 10 років. Цього тижня на розгляд внесли відповідний законопроект.

Позбавити водійського посвідчення можуть навіть якщо водій вперше сів за кермо у нетверезому стані, розповів Gazeta.ua Богдан Глядик, автоюрист.

«На мою думку, чим суттєвіші для бюджету водія штрафи, тим краще він думатиме перед тим як порушувати правила дорожнього руху. У законопроекті пропонують накладати штраф і позбавляти прав одночасно. Якщо водій „попадеться“ вперше, то його оштрафують на 10 тисяч гривень. Якщо він повторно сяде за кермо у стані сп'яніння — штраф становитиме 20 тисяч. Всі наступні рази штраф сягатиме 40 тисяч гривень», — каже Богдан Глядик.

Нині деякі служби таксі пропонують послугу «тверезий водій». Тож автовласники, які випили, можуть не залишати автомобіль далеко від дому. Підняття штрафів стало би основним стимулом не сідати за кермо у стані сп'яніння. Проте, коли законопроект приймуть — невідомо.

«Це хороша ініціатива, але, на жаль, невідомо, чи її підтримають. Законопроект зареєстрували у Верховній Раді ще на початку квітня. Те, що законопроект зареєстрований, ще нічого не означає. Його спочатку потрібно включити в порядок денний, потім пройти всі читання, комітети, науково-експертні установи. Законопроекти можуть роками лежати без руху», — додав Глядик.

Крім цього, у Раді зареєстрували законопроект, який передбачає зниження чинного ліміту перевищення швидкості з 20 до 5 км/год. Нині норми адміністративного кодексу передбачають, що водії можуть безкарно порушувати встановлені швидкісні режими не більше, як на 20 км/год. За перевищення на понад 20 км/год водіїв штрафують на 255 грн.

Нагадаємо, Верховна Рада розгляне законопроект, який передбачає штраф пішоходам за розмови по мобільному телефону.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути