chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко відмовився брати участь у довиборах до Верховної Ради

24 травня 2016 о 17:04

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко відмовився брати участь у довиборах до Верховної Ради у п’яти округах, які відбудуться 17 липня. На його думку, довибори перетворюють на скупку мандатів для влади.

«Брати участь в легітимації процесу купівлі мандатів народних депутатів в мажоритарних округах я не буду. Це – неправильно і аморально», – написав він у своєму блозі на «Лівому березі».

Він висловив вдячність низці громадських організацій та політичних сил, які йому запропонували підтримку на цих довиборах. Зокрема, чорнобильським організаціям, ветеранам АТО, партіям «Батьківщина», «Народний рух України» та ін.

«У свою чергу, я сформував пропозицію – висунути єдиного кандидата від опозиційних до влади Петра Порошенка та олігархів, що її підтримують, політичних сил, щоб ці довибори стали виборами самостійних політиків та їхніх програм, і а не владним аукціоном з продажу мандату мажоритарника», – нагадав М. Томенко.

Натомість, за його словами, сталася ситуація, коли практично по всіх округах і, зокрема, на Чернігівщині, про готовність балотуватися на цих довиборах вже заявили до десятка представників так званих опозиційних до Президента партій. «Це означає, що влада розігрує звичний для неї сценарій, коли демократи будуть між собою сваритися, а кандидат від влади під прикриттям правоохоронних органів буде скуповувати голоси на окрузі. За таких обставин зрозуміло, що купівлю депутатських мандатів не можна буде зупинити», – вважає Микола Томенко.

«Цілком очевидно, що нинішній склад парламенту приречений: не в цьому, так в наступному році відбудуться дострокові парламентські вибори. А у разі, якщо Президент найближчим часом не піде на дострокові парламентські вибори, то суспільство вимагатиме вже не лише парламентських, а й дострокових президентських виборів», – зазначив Томенко.

Тому, на його переконання, сьогодні треба думати про те, як готувати вже ті, «великі вибори»: ухвалювати нове виборче законодавство, визначати зрозумілі правила гри і принципи домовленостей бодай в українському демократичному політичному середовищі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути